Reklama
Reklama

Karolina Pawłowska z Ordo Iuris się rozwodzi! W tle plotki o płomiennym romansie... z kolegą męża!

Do mediów trafiła informacja o rozłamie w konserwatywnej organizacji Ordo Iuris. Tymoteusz Zych zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa. Wraz z nimi instytut opuściło jeszcze kilkanaście osób. Zych wraz z częścią z nich postanowił założyć własną organizację o nazwie Logos. "Była między nami różnica w modelu komunikowania się" - tłumaczył Zych. W sieci jednak aż huczy na temat prawdziwych powodów rozłamu... Chodzi o romans z Karoliną Pawłowską?

Romans w Ordo Iuris?

W Ordo Iuris doszło ostatnio do rozłamu. W sieci aż huczy od plotek o romansie Tymoteusza Zycha i Karoliny Pawłowskiej...

Do mediów trafiła informacja, że zrezygnował wiceprezes fundacji dr Tymoteusz Zych, a wraz z nim odeszło też kilkunastu innych współpracowników. Mężczyzna od razu zapowiedział powstanie nowej organizacji – Logos Europa.

"Była między nami różnica w modelu komunikowania się. Naszym zdaniem powinien on być w jak najmniejszym stopniu odwołujący się do języka antagonizującego, a w jak największym oparty na merytorycznych argumentach" – tłumaczył powody odejścia na konferencji prasowej były wiceprezes instytutu.

Reklama

Rozłam w Ordo Iuris. Powodem romans Pawłowskiej i Zycha?

Jak jednak doniósł portal Salon24, kulisy całego zamieszanie miały nieco się różnić od tych oficjalnych...

Z informacji zebranych przez portal dowiadujemy się, że Tymoteusz Zych miał odejść z Ordo Iuris już kilka miesięcy temu. Ponoć powodem był płomienny romans między wiceprezesem, a byłą dyrektorką "Centrum Prawa Międzynarodowego" Karoliną Pawłowską. 

Problem miał polegać na tym, że oboje byli w związkach małżeńskich i posiadali dzieci. O sprawie w szeregach partii zrobiło się głośno, gdy do siedziby organizacji miał wparować zdradzany mąż Pawłowskiej.

"We wrześniu zeszłego roku mieliśmy nieprzyjemny incydent w Ordo Iuris. Do siedziby wpadł wściekły mąż, który dowiedział się o romansie swojej żony. Panowie pobili się, aż musieli ich rozdzielać pracownicy Instytutu" - ujawnia informator Salon24.

Karolina Pawłowska w rozmowie z Salon24.pl mówi, że "wtargnięcie jej męża było spowodowane tym, że go poinformowała o rozstaniu i chęci rozwodu, a także o swoich planach z innym mężczyzną. Jak twierdzi, nie był to atak po odkryciu przez niego romansu".  

Ludzie z Ordo Iuris zapewnili, że sam romans nie był powodem rozłamu, ale fakt, że zainteresowani ukrywali prawdę, że coś ich łączy...

"Doszło do utraty zaufania wobec tych osób. Można było tę sprawę rozwiązać inaczej, delikatniej, ale brak szczerości trwał za długo i uderzał w fundamenty organizacji" - informuje źródło portalu.

Pawłowska o rozwodzie z mężem

Karolina Pawłowska zamieściła na Twitterze oświadczenie, w którym poinformowała, że już wiele miesięcy temu zażądała rozwodu. Potem zaczęła padać ofiarą ataków...

Z kolei Tymoteusz Zych nie chciał komentować doniesień o jego rozwodzie z żoną, ale przy okazji "wsypał" kolegów z organizacji.

"Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że wiele osób ze środowiska Instytutu Ordo Iuris rozwiodło się lub rozwodzi. Takie sprawy nigdy nie były do tej pory przyczyną negatywnych reakcji ze strony władz organizacji ani tym bardziej zakończenia współpracy z kimkolwiek" - stwierdził w Onecie. 

Przy okazji postanowił wytłumaczyć, że w mediach doszło do manipulacji i uogólnienia, bo tak naprawdę w Ordo Iuris nigdy nie chcieli wprowadzać "zakazów rozwodów". 

"Wbrew własnej woli zostałem wmieszany w pewną sytuację. Redakcja "Polonia Christiana" zaprosiła mnie do udziału w debacie. Jej pierwotny tytuł brzmiał: "Czas zakazać rozwodów". Powiedziałem, że nie wezmę w niej udziału, bo taki tytuł powoduje, że nie ma mowy o żadnej dyskusji. Stanęło więc na pytaniu: "Czy czas zakazać rozwodów?" - powiedział.

Zobacz także:

Afera w Ordo Iuris. Zych komentuje

Mata opuścił areszt i "komentuje" zatrzymanie! Wymownie!

Wichury nad Polską. Straszny widok

Ekspertka: przejście SARS-CoV-2 w kierunku sezonowości

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ordo Iuris
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy