Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Karolina Gruszka ma już dość Rosji! Nie chce już tam wracać!

Karolina Gruszka (36 l.) i jej mąż, reżyser Iwan Wyrypajew (42 l.) przeprowadzili się niedawno z Rosji do Warszawy. Aktorka już nie chciała tam mieszkać, przez wzgląd na córkę.

Poznali się w 2006 r. na festiwalu filmowym w Kijowie. Karolina Gruszka zaprosiła znanego rosyjskiego dramaturga i reżysera na projekcję filmu "Kochankowie z Marony" z jej udziałem. 

Reklama

Gdy próbował się wykręcić, wzięła go za rękę i zaprowadziła na salę. Tak się zaczął płomienny romans polskiej gwiazdy ze starszym od niej o 6 lat Iwanem Wyrypajewem. 

Iwan Wyrypajew był wtedy mężem Poliny Agurejewej (gwiazdy jego filmu "Euforia"), ma z nią syna. Uczucie do polskiej aktorki było silniejsze. Małżeństwo Wyrypajewa skończyło się rozwodem. 

Dla niego Karolina zostawiła posadę w Teatrze Narodowym w Warszawie, wypełniony po brzegi terminarz zajęć. Karolina Gruszka zaczęła kursować między Warszawą a Moskwą. Żyła na walizkach.

Jednak po ślubie w 2007 roku zamieszkała w stolicy Rosji na stałe. Występowała w sztukach i filmach ukochanego. W Rosji szybko stała się rozpoznawalna. Tęskniła jednak za krajem i często go odwiedzała. Nieraz mówiła: 

"Po miesiącu nieobecności brakuje mi bliskich i języka".

Swoją córkę Maję Fiewronię (5 l.) aktorka urodziła w warszawskim szpitalu. Dziewczynka wychowywała się w Rosji, ale rodzice posłali ją do przedszkola w Warszawie.

Pani Karolinie zależy, by dorastała w jej ojczyźnie, mówiła w języku polskim. Z powodu przeprowadzki Iwan Wyrypajew zrezygnował z funkcji dyrektora moskiewskiego teatru "Praktika", ale pozostał w jego radzie artystycznej.

Teraz on będzie kursował między Rosją a Polską. Tym bardziej, że zostawił tam rodzinę i przyjaciół... 

Chyba nie jest z tego powodu zbyt zadowolony, zwłaszcza, że po przeprowadzce to jego zona, a nie on, robi większą karierę w świecie polskiego filmu.

Wygląda na to, że Karolina została głównym żywicielem rodziny i teraz to ona przejęła dowodzenie w domu!

***

Relaks

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gruszka Karolina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama