Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Karol Strasburger zaskoczył wyznaniem o córce! W takiej wierze będzie wychowywana

Karol Strasburger (72 l.) nie ukrywa, że to jakimi wartościami kieruje się w życiu, zawdzięcza wychowaniu w religijnej rodzinie. Prezenter chce podobne idee przekazać swojej córce, jednak razem z żoną podjęli zaskakującą decyzję, która związana jest z wiarą małej Laury.

Kiedy patrzy na swoją malutką, słodką córeczkę, Laurę, wprost rozpływa się ze szczęścia. Karol Strasburger wciąż nie może uwierzyć, że spotkało go takie błogosławieństwo! Jest przekonany, że ma w tym udział Opatrzność. 

Reklama

Dorastał w rodzinie, w której na co dzień kierowano się naukami Kościoła. Osobą głęboko wierzącą była jego babcia Hania, a swoje przywiązanie do wiary przekazała dzieciom. Córka, Anna, wybrała służbę Bogu. 

"Moja ciocia jako młoda dziewczyna przywdziała zakonny habit, w trakcie wyświęcania przybrała imię Anuncjata" - opowiada "Dobremu Tygodniowi" Karol. 

Jego babcia codziennie chodziła do kościoła i namawiała do tego wnuka. 

"Przyznaję, że nie zawsze było mi do niego po drodze, więc migałem się, jak mogłem, ale starsza pani była nieustępliwa" - wspomina. "Mówię to oczywiście z humorem, bo jestem jej wdzięczny za tę katechezę wiary". 

Równie istotną rolę w duchowym rozwoju Karola odegrała ciocia Anna. Siostra Maria Anuncjata przez przeszło dekadę była matką przełożoną Zakonu Sióstr Niepokalanek w Szymanowie, przy którym do dziś funkcjonuje liceum żeńskie z internatem. To szkoła z tradycjami, w której poziom jest bardzo wysoki. Wśród uczennic były m.in. aktorki Beata Tyszkiewicz i Halina Mikołajska. 

"Ciotka uczyła języka polskiego, ale była też wspaniałą, choć surową opiekunką i wychowawczynią tych dziewcząt" - zdradza Karol. 


Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger | Familiada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »