Reklama
Reklama

Joanna Kulig zachwyciła na festiwalu filmowym w Cannes. To nie koniec polskich akcentów!

Joanna Kulig (39 l.) i Agnieszka Holland (73 l.) to gorące nazwiska tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Zdolne Polki w tym roku jednak nie prezentują swoich filmów na francuskim ekranie, a zasiadają w prestiżowym jury festiwalu. Jak artystki zaprezentowały się na czerwonym dywanie?

Joanna Kulig zachwyciła na festiwalu filmowym w Cannes. To nie koniec polskich akcentów!

17 maja rozpoczął się 75. Festiwal Filmowy w Cannes. Prestiżowa impreza co roku przyciąga najważniejsze nazwiska światowego kina. Na Lazurowym Wybrzeżu w tym roku nie zabrakło również polskiego akcentu. W jury konkursu "Un Certain Regard" zasiada aktorka Joanna Kulig, znana między innymi z produkcji takich jak "Zimna Wojna", "Sponsoring", czy "O mnie się nie martw’. Na otwarciu międzynarodowego święta kina polska gwiazda pojawiła się w skromnej, acz eleganckiej kreacji Armani.

Ceremonia wręczania nagrody w konkursie "Un Certain Regard" odbędzie się 28 maja. O wygraną powalczy aż 20 filmów w tym produkcja polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej pod tytułem "Silent Twins".

Reklama

Poza Joasią na czerwonym dywanie pojawiła się Agnieszka Holland, która w tym roku zasiada w fotelu przewodniczącej jury nagrody "Złote Oko". Twórczyni takich filmów jak "Europa, Europa", "W ciemności" czy "Pokot" wręczy nagrodę najlepszemu filmowi dokumentalnemu prezentowanemu podczas 75. festiwalu w Cannes.

To nie koniec polskich sukcesów. W konkursie głównym festiwalu o tytuł najlepszego filmu tego roku zawalczy Jerzy Skolimowski ze swoją najnowszą produkcją "Eo". Twórca ma silną konkurencję w postaci m.in. Davida Cronenberga czy Kiriłła Sieriebriennikowa, którzy również należą do czołówki współczesnego kina.

Zobacz też:

Cannes: najbardziej odkryte kreacje w historii festiwalu. To one pokazały za dużo!

Miss Francji Amandine Petit zaliczyła wpadkę na czerwonym dywanie w Cannes!

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Holland | Joanna Kulig | Cannes 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy