Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Joanna Kulig przeżywa trudny czas! Tygodnik potwierdza smutne wieści

Joanna Kulig (37 l.) bardzo martwi się o swojego brata, który dochodzi do siebie po ciężkiej operacji. Aktorka chciałby być przy nim i wspierać go, jednak przez obostrzenia związane z koronawirusem nie może się widywać.

Wyprowadziła się z Warszawy i zamieszkała u teściów pod Krakowem, w domu z ogrodem. Joanna Kulig ma stąd tylko dwie godziny drogi do Muszynki, gdzie się wychowała. 

Wciąż mieszka tam jej brat Piotr z żoną i trójką dzieci. Jest schorowany, ma problemy z poruszaniem się. Kilka miesięcy temu przeszedł bardzo poważną operację kręgosłupa. 

"To był bardzo ciężki zabieg, wszczepiono mi dwa sztuczne dyski. Ciężko i powoli dochodziłem do sił, ale teraz jest dużo lepiej". 

Reklama

Joanna Kulig jest myślami z bratem, bo na razie nie może go odwiedzić. 

"W obecnej sytuacji lepiej, żeby nie przyjeżdżała" - mów jej brat i dodaje: "Ona bardzo się troszczy o nas wszystkich!".  

Piotr kiedyś był w śpiączce, przeżył śmierć kliniczną. Teraz też miewa problemy z oddychaniem, nadal ciężko mówi. Joanna dzwoni co kilka dni. Pyta czy czegoś mu nie trzeba. Chciałaby pomóc w sfinansowaniu leczenia, w rozwiązywaniu problemów codzienności. 

"Ale ja niczego od niej nie wymagam. Hoduję owce, mam kury, kaczki, konika... jakoś radzę sobie. Aśka ma małego synka (1 rok) i na nim musi się skupić" - mówi Piotr. 

Rodzeństwo miało nadzieję na spotkanie na festiwalu Zaczarowanej Piosenki fundacji "Mimo Wszystko" Anny Dymnej (68 l.), który planowany był w czerwcu w Krakowie. Nie może się odbyć, ale zastąpi go koncert nagrany w internecie. Kulig będzie recytować wiersze, a jej brat zagra kilka utworów z zespołem Pogranicze. 

"Wystąpi też moja żona i córka. Nagraliśmy taśmę, przesłaliśmy ją Asi e-mailem. Bardzo się wzruszyła, tak bardzo tęskni za nami. Gdy tylko będzie można, przyjedzie i będziemy wszyscy razem. Jak za najlepszych czasów!" - mówi Piotr.

***
Zobacz więcej materiałów wideo:

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kulig

Reklama

Reklama

Reklama