Reklama

Reklama

Reklama

Jest skarga do KRRiT na pasek TVP o nuklearnym ataku

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargę na piątkowy program TVP Info, w którym straszono "nuklearnym atakiem Putina na Ukrainę". Co ciekawe, skargę złożyli członkowie Rady Programowej TVP!

Skarga na skandaliczny pasek TVP

W porannym programie TVP Info w piątek 4 marca programu Michała Rachonia "#Jedziemy" zaproszono gości, którzy na wizji rozpoczęli dyskusję o możliwych scenariuszach wydarzeń po uszkodzeniu ukraińskiego reaktora. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Było to tuż po tym, jak ogłoszono, że rosyjskie wojska ostrzeliwały elektrownię atomową w Zaporożu. Państwowa Agencja Atomistyki wystosowała uspokajający komunikat, w którym zapewniała, że sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie.

Reklama

W TVP Info pokazano mimo to alarmujący czerwony pasek o treści "Nuklearny atak Putina na Ukrainę". 

W związku z zaistniałą sytuacją  do KRRiT została skierowana skarga. Czytamy w niej:

Skargę do KRRiT złożyli trzej członkowie Rady Programowej TVP.  Ich zdaniem "łatwo sobie wyobrazić, jakie paniczne reakcje społeczeństwa, powodujące katastrofalne szkody, może wywoływać rozpowszechnianie takich nieprawdziwych a wywołujących przerażenie informacji".

Tego samego dnia, kiedy w studio TVP Info odbyła się rozmowa z zaproszonymi gośćmi, a na ekranie pojawił się ów skandaliczny pasek o nuklearnym ataku, wielu dziennikarzy pisało o skrajnej nieodpowiedzialności publicznego nadawcy. Widzowie, oglądający program naprawdę wpadli w panikę, o czym informował Marek Balawajder dziennikarz radia RMF:

Zobacz też:

Agata Kornhauser-Duda zabrała głos w sprawie wojny w Ukrainie

Zakładnicy Rosjan wciąż w Czarnobylu. Jedzą raz dziennie

Pomagajmy Ukrainie

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP Info | Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy