Reklama
Reklama

​Jerzy Stuhr nie wymiga się od odpowiedzialności! Do sądu wpłynął akt oskarżenia. Ile lat mu grozi?

Jerzy Stuhr (75 l.) nie wymiga się od odpowiedzialności, jak się jeszcze do niedawna wydawało, za potrącenie motocyklisty. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, do krakowskiego sądu jednak wpłynął akt oskarżenia przeciwko aktorowi. Grozi m do 2 lat więzienia.

Jerzy Stuhr 17 października tego roku wsiadł do samochodu i zahaczył autem o ramię 44-letniego motocyklisty. Do zdarzenia doszło w Krakowie na Al. Mickiewicza. 

Jerzy Stuhr i incydent przy Al. Mickiewicza

Jak potem tłumaczył aktor, poprzedniego dnia pił wino do kolacji. Wsiadając do auta nie skontrolował ilości promili, wyręczyli go w tym policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. W organizmie Stuhra wykryto 0,7 promila

Potrącony motocyklista zarzucał aktorowi, że próbował zbiec z miejsca wypadku. Stuhr zaś tłumaczył, że nie próbował uciekać, tylko po prostu nie zauważył, co się stało, więc jechał dalej. Kierowca jednośladu zajechał mu drogę i zmusił do zatrzymania się i poczekania na przyjazd policji. 

Reklama

Przybyli na miejsce funkcjonariusze uznali, że nie doszło do wypadku, a żaden z kierowców nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Stuhr w wyniku badania alkomatem stracił czasowo prawo jazdy i wydawało się, że będzie to jedyna konsekwencja jego postępku. 

Jerzy Stuhr stanie przed sądem

Aktor wyraził żal pełnym skruchy wpisem zamieszczonym na facebookowym profilu syna, Macieja Stuhra

"Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu". 

Podkreślił także, że nie próbował zbiec z miejsca zdarzenia, niemniej jednak zatrzymał się na wyraźne życzenie motocyklisty i razem oczekiwali na przyjazd policji. Zadeklarował także pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia incydentu. 

Opinia publiczna wobec perspektywy, zakładającej, że jedyną niedogodnością dla aktora może być zatrzymanie prawa jazdy, wyraziła swoje oburzenie. Prokuratura ze swojej strony też przemyślała sprawę i, jak donoszą dziennikarze RMF FM, skierowała do krakowskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Stuhrowi, jednak dotyczący wyłącznie jazdy pod wpływem alkoholu. 

Grozi mu za to grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prawa jazdy też szybko nie odzyska...

Zobacz też:

Jerzy S. jednak uciekł z miejsca zdarzenia? Bał się... reakcji motocyklisty! "Ten krzyczał coś do niego"

Jerzy S. usłyszał zarzuty prokuratorskie! Znamy decyzję

Jerzy Stuhr trafi do więzienia? Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr | sąd
Reklama
Reklama
Reklama