Reklama
Reklama

Jerzy Połomski zostanie pożegnany przy dźwiękach muzyki. Zaśpiewają dla niego wielkie gwiazdy?

Jerzy Połomski (†89 l.) był wokalistą, którego karierę śledziło kilka pokoleń Polaków. Artysta zachwycał swoimi piosenkami zarówno seniorów, jak i młodych słuchaczy. Na scenie spędził ponad pół wieku. W tym czasie miał okazję występować z najbardziej znanymi, polskimi gwiazdami. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie koledzy i koleżanki z estrady przygotują dla Jerzego Połomskiego wyjątkowe pożegnanie. Jest już plan.

Jerzy Połomski: śmierć

Jerzy Połomski zmarł w poniedziałek, 14 listopada w jednym ze stołecznych szpitali. Jak ujawniła jego menedżerka, piosenkarz był hospitalizowany w związku z zakażeniem organizmu, do którego doszło dwa tygodnie po przebytej operacji złamanej nogi. Walka o życie 89-letniego artysty trwała sześć dni. Niestety lekarze nie byli już w stanie nic wskórać. Organizm Jerzego Połomskiego był zbyt osłabiony, aby zareagować na leczenie. 

Reklama

Violetta Lewandowska w udzielonym "Faktowi" wywiadzie informowała później, że nie chce podawać szczegółów związanych z okolicznościami śmierci, ponieważ te znajdą się w akcie zgonu artysty. Jak dotąd, do informacji publicznej nie została podana treść dokumentu. W chwili obecnej opiekunka zmarłego wraz z Związkiem Artystów Scen Polskich zajmuje się ustalaniem szczegółów przebiegu pogrzebu. Pojawił się pomysł, aby Jerzego Połomskiego pożegnali przyjaciele muzycy i wokaliści, z którymi przez lata miał okazję współpracować.

Jerzy Połomski zostanie pożegnany przy dźwiękach muzyki

Kariera Jerzego Połomskiego trwała niemal 60 lat. W tym czasie wokalista współpracował z szeregiem polskich gwiazd. Na scenie pojawiał się m.in. w towarzystwie Maryli Rodowicz, Alicji Majewskiej, Ireny Santor i Haliny Frąckowiak. W 2009 roku Jerzy Połomski zaczął stopniowo wycofywać się z działalności artystycznej.

Właśnie wtedy powstał jego ostatni singiel "Czas nas zmienia", nagrany po ponad 20 latach przerwy (). Wokalista występował jeszcze przez parę lat na scenie i bardzo cieszył się, gdy u jego boku pojawiali się koledzy i koleżanki po fachu. Menedżerka śp. Jerzego Połomskiego chciałaby, aby artyści z jego bliskiego otoczenia uświetnili ceremonię pogrzebową swoimi występami.

"Współorganizatorem pogrzebu będzie ZASP. Najprawdopodobniej udział w uroczystości wezmą też muzycy. Jeszcze za wcześnie na dokładne informacje" - powiedziała Violetta Lewandowska w wywiadzie dla "Super Expressu". Organizatorzy pogrzebu bardzo chcieliby, aby szereg polskich gwiazd zgodził się zaśpiewać podczas ostatniego pożegnania Jerzego Połomskiego. Marzy im występ właśnie takich gwiazd jak Rodowicz, Majewska, Santor czy Frąckowiak.

Pogrzeb piosenkarza odbędzie się 23 listopada. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 11:30 w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Dwie godziny później kondukt żałobny odprowadzi trumnę zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Starych Powązkach.

Zobacz też:

Paulina Smaszcz publicznie pogratulowała Hakielowi! Znowu głośno o ślubie tancerza

Viola Kołakowska powraca ze swoimi "teoriami". Zatraciła się w nowej "religii" i ogłosiła nietypowe święto

Superniania odpowiada na zarzut o nadwagę. Przyznała, że jest chora i się leczy!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy