Reklama

Reklama

Reklama

Jerzy Połomski przeczuwał najgorsze? Oto co zrobił niedługo przed śmiercią

Jerzy Połomski od kilku lat przygotowywał się do odejścia. Słynny artysta wykupił miejsce na cmentarzu na warszawskich Powązkach. Niedawno też podjął decyzję co do tego, jak ma wyglądać jego nagrobek. Przeczuwał, że zbliża się najgorsze?

Jerzy Połomski (posłuchaj!) zmarł 14 listopada 2022 roku, o czym poinformowała jego menedżerka. 

Od 2021 roku artysta przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wokalista zaczął mieć kłopoty z pamięcią i konieczna była całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska.  

Reklama

Choć pan Jerzy miał nadzieję, że to rozwiązanie chwilowe i wróci jeszcze do swojego warszawskiego mieszkania. Niestety, jego stan wciąż się pogarszał. 

"Pan Jerzy coraz gorzej słyszy. Niestety, nie chce nosić aparatu, co utrudnia porozumiewanie się z nim" - mówiła "Super Expressowi" pracownica Skolimowa. 

Jerzy Połomski zdecydował, jak będzie wyglądał jego nagrobek

Najbliższą osobą dla Jerzego Połomskiego była jego starsza siostra Jadwiga Pająk. Kobieta zmarła w lipcu tego roku w wieku 92 lat. Została pochowana w grobie wykupionym nieco wcześniej przez Połomskiego na Powązkach. 

W związku z jej śmiercią i pogrzebem artysta podjął decyzję co do tego, jak ma wyglądać ich wspólny nagrobek. Jak zdradziła menadżerka i opiekunka Violetta Lewandowska wokalista chciał, by miejsce jego pochówku wyglądało skromnie.

"Stanęłam z Jerzym między grobami i delikatnie zapytałam, jak chciałby, żeby wyglądał jego nagrobek. Powiedział, że ma być klasyczny, ale elegancki" - mówiła Lewandowska dla "Super Expressu".

Połomski zdecydował, by nagrobek pasował do innych na warszawskiej nekropolii. Stąd nie ma być na nim żadnych rzeźb. Podjęto rozmowy z firmą kamieniarską, która zrealizowała projekt według założeń pana Jerzego. 

"Nagrobek nawiązuje do klasyki i elegancji.  Wstępny zamysł jest taki, że na płycie będzie postać Jerzego z mikrofonem. Zastanawiam się, czy będzie to zdjęcie, czy może rysunek" mówiła menedżerka.

Zobacz też:

Jerzy Połomski ma żal do Maryli Rodowicz za ukradzioną piosenkę?

Dom Artysty Weterana: Koronawirus w Skolimowie!

Elon Musk przejął Twittera. Są pierwsze zwolnienia

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Połomski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy