Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Janina Paradowska nie żyje. Znajomi wspominają dziennikarkę i wyjawiają, jaka była prywatnie

​Janina Paradowska (†74 l.), od lat związana z tygodnikiem „Polityka” zmarła nagle 29 czerwca br. Nie mogą w to uwierzyć jej najbliżsi oraz dziennikarze, którzy tak wiele się od niej nauczyli.

Śmierć Janiny Paradowskiej dla wielu jest ogromnym szokiem. Bliscy i znajomi dziennikarki nie mogą uwierzyć, że nie ma jej już wśród żywych.

Wielu kolegów i koleżanek po fachu na portalach społecznościowych z rozrzewnieniem wspomina redaktorkę z "Polityki". Nieco więcej na jej temat postanowiła powiedzieć Katarzyna Kolenda-Zaleska, która należała do grupy dziennikarzy zapraszanych do domu Paradowskiej.

"Trzy tygodnie temu zapraszała nas do siebie na pierogi i to było niezwykłe spotkanie. Była wspaniałą gospodynią, przygotowywała tych pierogów bez liku, dla każdego takie, jakie lubi. Bardzo o to dbała. (...) To były niesamowite spotkania, bo ona była cudowna. Myśmy się tam spotykali i czuliśmy się tak po domowemu. Janka zawsze mówiła, że lubi te spotkania z nami, bo dostaje takiego powiewu młodości" - wyjawiła Kolenda-Zaleska na antenie TVN24.

Reklama

Dodała, że oprócz polityki jej żywiołem był teatr. Bywała na niemal wszystkich premierach i godzinami mogła dyskutować na temat spektakli.

Z kolei student dziennikarki, Jacek Niznikiewicz, zdradził, że Paradowska marzyła, aby zostać aktorką.

"Zawsze chciała wystąpić na scenie. W końcu wystąpiła, na samym końcu sztuki wyszła w samym body, miała nogi obnażone, miała świetne nogi. Miała w sobie dużo odwagi i spełniła swoje marzenie" - mówił.

Na antenie wspomniał też, że była doskonałą wykładowczynią, którą studenci uwielbiali. Poświęcała wszystkim wiele uwagi, a mnóstwo jej rozmów odbyło się... przy papierosie.

"Kopciła jak smoczyca. (...) Lubiła palić" - powiedział i od razu wytłumaczył, że była to dla niej wielka przyjemność, do której miała przecież pełne prawo.

***
Zobacz więcej materiałów dot. gwiazd i celebrytów

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Janina Paradowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje