Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ivar Mountbatten: Pierwszy taki ślub!

Dwuletni romans kuzyna królowej Elżbiety II (92 l.) z mężczyzną zakończy się wkrótce małżeństwem. Do ołtarza, za namową córki, poprowadzi lorda jego była żona!

Bliski kuzyn królowej, lord Ivar Mountbatten (55 l.) poślubi tego lata Jamesa Coyle'a, dyrektora serwisu pokładowego jednej z linii lotniczych. Pal sześć mezalians.

Reklama

Sensację budzi ślub panów - pierwsze historyczne gejowskie małżeństwo w rodzinie Windsorów! 

Do niedawna arystokrata był mężem Penelope Thompson. Wzięli ślub w 1994 r. i mają trzy córeczki. Kiedy w marcu 2016 r. poznał na nartach w luksusowym kurorcie Verbier swojego nowego partnera, coś w nim nagle pękło. Uświadomił sobie swoją prawdziwą seksualność. 

Dopiero w wieku 55 lat! Parę miesięcy później, we wrześniu, markiz złożył sensacyjne publiczne oświadczenie.

"Przez długie lata ukrywałem prawdę przed samym sobą. Miałem nawet romanse z kobietami, by poznać, jak to ze mną jest. Okazuje się, że jestem gejem"- mówił arystokrata w wywiadzie.

Wcześniej, osiem lat temu, lord rozwiódł się z żoną. Teraz Penelope Thompson wykazała pełne zrozumienie dla jego planów. Tak pełne, że podczas ceremonii w prywatnej kaplicy na terenie posiadłości Bridewell Park w Devon, Penelope poprowadzi byłego męża do ołtarza!

Lord Ivar nie przekaże tytułu swojemu mężowi

"To był pomysł naszych córek. Bardzo mnie tym wzruszyły" - mówi pani Thompson, która jest w świetnych układach z Jamesem i nie może się nachwalić byłego męża. 

"Sam tego nie widzi, ale kiedyś był bardzo spięty. Po poznaniu swojego partnera zmienił się bardzo na korzyść. Jest też teraz świetnym kucharzem "- żartuje Penelope. 

Rodzicami chrzestnymi córek lorda Ivara i jego żony jest trzeci syn królowej, książę Edward i jego żona, Zofia.

Nie pojawią się jednak na uroczystości ślubnej, ale tylko z tego powodu, że ich kalendarz imprez, układany na rok z góry, jest już zbytnio przepełniony (na ślubie pary Ivar - Penelope w 1994 r. gościła siostra królowej Małgorzata).

Ślub będzie bardzo kameralny, wyłącznie dla rodziny i przyjaciół. Na wesele panowie młodzi wyślą około stu dwudziestu zaproszeń. 

Partner lorda Ivara, James wychował się w dość tradycyjnej rodzinie w Glasgow. Kiedyś podsłuchał, jak jego ojciec, głęboko wierzący katolik, powiedział o nim z wyrzutem, że jest "ciotowatym synem". 

Nie łatwiej było Jamesowi w szkole. O mały włos homofobia nie zakończyła się tragedią. Kiedyś banda chuliganów z Glasgow zawiesiła Jamesa za nogi na linie, głową w dół, z mostu nad rzeką Kelvin i zastanawiała się, czy zrzucić go na pewną śmierć.

Lord Ivar mówi otwarcie o swojej drodze do odkrycia swojej prawdziwej orientacji.

"Już od wieku ośmiu lat pociągali mnie chłopcy. Potem to w sobie tłumiłem" - wspomina.

Jego najstarsza córka Ella nie ma problemów z przemianą ojca. 

"To dziś takie normalne" - mówi. 

Penelope Thompson ma od dwóch lat nowego partnera, Davida Hirsta, informatyka z londyńskiego City. Kiedy wspomina swój ślub z Ivarem, przyznaje, że był wobec niej uczciwy. 

"Wyznał mi przed zaręczynami, że jest biseksualny. Nie przeszkadzało mi to. Miłość zwycięża wszystko" - mówiła w rozmowie z „Daily Mail". 

Potem przeżyli ze sobą kawał życia i zwiedzili pół świata. Co ciekawe, w kręgach arystokratycznych uchodzili za bardzo szczęśliwe małżeństwo.

Niestety, Ivar Mountbatten nie będzie mógł na razie przekazać swojego tytułu lorda Jamesowi. 

Ustawa zrównująca prawa par gejowskich z heteroseksualnymi w dziedzinie dziedziczenia tytułów szlacheckich utknęła w pierwszym etapie prac w parlamencie...

Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje