Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Iga Cembrzyńska: Nie chcę zostać całkiem sama

Szczęście znalazła dopiero w drugim małżeństwie. Los nie oszczędził jej dramatów. Utopiłaby się, gdyby nie mąż. Potem ona trzy razy wydzierała go śmierci.

Miałam 16 lat, gdy zakochałam się bez pamięci i bez wzajemności. Próbowałam popełnić samobójstwo. Połknęłam dziesięć aspiryn - wyznała Iga Cembrzyńska (76 l.) w książce "Mój intymny świat". - Nic mi się nie stało, tego chłopca już dobrze nie pamiętam, ale wtedy moja miłość była najważniejsza - dodaje aktorka. Dwa lata później po ranach na jej sercu nie było już jednak nawet śladu. Pojawiło się w nim za to miejsce na kolejne wielkie uczucie.

Reklama

- Poznałam go w klubie studenckim "Stodoła". Grał tam generała Łaski w przedstawieniu "Król Ubu". Byłam przekonana, że jest aktorem. Po spektaklu była potańcówka, zaprosił mnie do tańca i podeptał nogi - tak wspomina Iga swoje pierwsze spotkanie z filozofem Andrzejem Kasią, który niedługo później został jej pierwszym mężem. - Byłam nim oczarowana. Imponowało mi, że stracił dla mnie głowę intelektualista - wspomina.

Ślub wzięli, gdy była na czwartym roku studiów aktorskich. Niedługo później zaczęła osiągać pierwsze sukcesy. Zagrała w "Rękopisie znalezionym w Saragossie", śpiewała przebój za przebojem. "W siną dal" czy "Intymny świat" - znała już wtedy cała Polska.

Pierwsze rysy na jej związku z Andrzejem pojawiły się, gdy zazdrosny o jej dokonania mąż nie zgodził się, aby wyjechała na pół roku do Francji, gdzie miała śpiewać w paryskiej Olympii. - Światły, mądry filozof nie zdołał poradzić sobie z sukcesem żony aktorki - stwierdza Iga. Brakowało jej wolności i akceptacji. Zaczęli się mijać. W końcu wyprowadziła się z domu. - Zabrałam jedynie moją ukochaną foksterierkę Figę. Odcięłam stare, czekałam na nowe - przyznaje Cembrzyńska.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: Iga Cembrzyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje