Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Helena Mańkowska i Jan Lubomirski: O tym ślubie będzie głośno

Poznali się, polubili i zrobili razem kilka wspólnych projektów. Teraz czas na ślub!

Jeden z najznamienitszych polskich arystokratów książę Jan Lubomirski-Lanckoroński ogłosił plany zaślubin. Zrobił to w oryginalny sposób na... okładce tygodnika "Wprost".

Reklama

Jego wybranką jest biznesmenka Helena Mańkowska. Uroczystość odbędzie się w Szczawnicy i potrwa aż cztery dni.

Będą góralskie tańce, kapela i ognisko. A wszystko to w pałacu w Nawojowie należącym do Heleny Mańkowskiej, która jest... daleką krewną swojego oblubieńca - Jan jest dla niej wujkiem piątego stopnia.

Co ciekawe, kiedyś pałac przez okrągłe dwieście lat należał do rodziny Lubomirskich. "Wszędzie jest nasz wspólny herb Szreniawia" - mówił książę.

Spekuluje się, że zdjęcia ślubne wykona rodzinny fotograf, czyli... Alexi Lubomirski, kuzyn Jana, ten sam, który uwiecznił w maju tego roku zaślubiny Meghan Markle i księcia Harry’ego (a pół roku wcześniej zrobił furorę pełnymi ciepła i naturalności zdjęciami z zaręczyn tej pary).

Alexi mieszka na co dzień w USA, ale nigdy nie wyrzekł się polskich korzeni. "Nie pozwolimy mu pracować, ale portret lub wspólne zdjęcia rodzinne jego autorstwa byłyby doskonałym prezentem ślubnym" - zastrzega Helena Mańkowska.

Na uroczystości nie zabraknie dwojga dzieci z poprzedniego związku księcia, które zdążyły się już zaprzyjaźnić z "ciocią Helenką". Ich mamą jest Dominika Kulczyk, z którą Lubomirski rozwiódł się po 12 latach pożycia. Bez skandali i w zgodzie.

Oboje bardzo to przeżyli. Choć książę wycofał się z show-biznesu, nie przestał aktywnie działać jako przedsiębiorca - tak zresztą poznał hrabiankę Helenę Mańkowską, z którą dzieli pasję do restauracji zabytkowych budowli.

Mańkowska wykupiła i odnowiła wiele budynków w Szczawnicy, wzbudzając nawet zainteresowanie brytyjskiego następcy tronu księcia Karola. Wkrótce planują otworzyć wspólnie następny luksusowy hotel w Szczawnicy. A przyszłość i plany osobiste?

"Przepadam za dziećmi. Zamierzamy się postarać o kolejnego potomka" - mówi narzeczona księcia.

***

Zobacz więcej materiałów:

Życie na Gorąco - Dworskie Życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »