Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Grzegorz Turnau dłużej nie mógł milczeć! Apeluje do Polaków!

Grzegorz Turnau (49 l.) zamieścił na Facebooku bardzo emocjonalny wpis dotyczący aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju...

Teść Marka Kondrata (66 l.) do tej pory od polityki raczej stronił. 

Reklama

Na co dzień skupiał się wyłącznie na komponowaniu nowych piosenek i koncertowaniu.

Zapewne w ostatnich latach sporo emocji dostarczyła mu 28-letnia córka Tosia, która związała się ze sporo starszym aktorem, co oczywiście wywołało ogromne zainteresowanie prasy bulwarowej. 

Po ślubie Tosi i Marka media nieco przestały się ekscytować ich związkiem, a Grzegorz odzyskał zapewne utracony spokój. Do czasu...

Okazuje się, że muzykowi sen z powiek spędza aktualnie panująca władza, której działania bardzo Turnauowi się nie podobają! 

Muzyk postanowił więc, że pora przestać w tej sprawie milczeć i zaapelował do Polaków, aby "nie byli obojętni"! 

"Nie mam temperamentu politycznego i nie mam właściwie żadnych poglądów poza - jak powiedział Pan Słonimski - 'Gdy nie wiesz, jak się zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie'.

Czuję jednak potrzebę powiedzenia wprost: jestem przeciw temu, co dzieje się w polskim państwie. Dzięki ojcu poznałem książki Orwella, Koestlera, Weissberga-Cybulskiego już jako dziecko i potrafię sobie wyobrazić, czym był stalinizm. 

Żyjemy tylko w takich czasach, jakie sami sobie urządzamy. Ale urządzamy je też naszym dzieciom. Wnukom. Kotom i psom. 

Nie udawajmy, że pada deszcz. Jesteśmy pokoleniem, dla którego świat jest kolorowy, nie czarno-biały. Mówię 'my' - ale świadomie.  Nie bądźmy obojętni" - apeluje Grzegorz.

Z jego oceną sytuacji zapewne zgadzają się córka i zięć. Państwo Kondratowie bowiem od dłuższego czasu manifestują swój sprzeciw wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości na marszach KOD-u!

Na następny pójdą już we troje?


***

Dowiedz się więcej na temat: Turnau

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje