Reklama

Reklama

Reklama

Grażyna Wolszczak zwróciła się do Ziobry: „Bardzo dziękuję panu ministrowi”

Grażyna Wolszczak (63 l.) na poważnie zajęła się problemem smogu w Warszawie. Aktorka w ramach akcji #pozywamsmog pozwała Skarb Państwa i... wygrała sprawę! Inicjatywa nie spodobała się prokuratorowi generalnemu, Zbigniewowi Ziobrze, który skierował skargę do Sądu Najwyższego. „Bardzo dziękuję panu ministrowi” - odpowiedziała mu w obszernym wpisie.

Grażyna Wolszczak jako aktorka wykazała się większą postawą obywatelską, niż niektórzy aktywiści społeczni. Gwiazda postanowiła na poważnie zająć się kwestią zanieczyszczenia powietrza w stolicy i pozwała Skarb Państwa oraz władze Warszawy za niewystarczającą walkę z problemem smogu. 

W ramach akcji #pozywamsmog zarzuciła organom, że ich bierność dosłownie niszczy jej zdrowie.

Reklama

W 2019 roku Sąd Rejonowy w Warszawie rzeczywiście zgodził się, że "każdy ma prawo do korzystania z walorów nieskażonego środowiska". Uznał, że zanieczyszczenie środowiska jest realnym i niebezpiecznym zjawiskiem, a państwo dopuszcza się zaniedbań w tej sprawie.

Mimo apelacji wyrok uprawomocnił się, a Skarb Państwa miał wpłacić 5 tysięcy złotych na cel charytatywny.

Grażyna Wolszczak zwróciła się do Ziobry: "Dziękuję"

Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną od orzeczenia Sądu Okręgowego do Sądu Najwyższego, jak podała agencja PAP. Prokurator generalny wniósł o uchylenie wyroku i oddalenie powództwa, gdyż jego zdaniem zarzuty aktorki są "bezzasadne i nieudowodnione". Jednocześnie polityk powołał się na tzw. zasadę czystych rąk.

Prokuratura podkreśliła też, że Wolszczak jest ambasadorką znanej marki samochodowej (z silnikiem diesla), która w znacznym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, więc jej roszczenia są sprzeczne.

Grażyna Wolszczak odpowiedziała na zarzuty, zwracając się do Ziobry w obszernym wpisie na Instagramie. Gwiazda postanowiła mu... podziękować.

Trzeba przyznać, że z takimi statystykami nie sposób polemizować. Aktorka podkreśliła, że smog może być wkrótce sklasyfikowany jako ludobójstwo!

Ważny wpis zebrał już ponad tysiąc polubień, również od gwiazd, takich jak Lara Gessler czy Anita Sokołowska.

Myślicie, że polityk jej odpisze?

Zobacz też:

Maciej Stuhr nie wystąpi na gali ze Stingiem! Zaatakował Telewizję Polską

Wypłynęło nagranie z sekretnej imprezy Dody. Co tam się działo?!

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Wolszczak | Zbigniew Ziobro

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy