Reklama
Reklama

Gorzka żałoba w TVP. Nie żyje wieloletni pracownik stacji. Zapisał się w historii

Coraz więcej zasłużonych pracowników dawnego TVP odchodzi na wieczny spoczynek. Tym razem żegnamy byłego pracownika krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Bogusław Janczy wsławił się współtworzeniem teleturniejów. Miał 72 lata.

Żałoba wśród pracowników TVP to w ostatnim czasie stały element. W ciągu zaledwie kilkunastu dni odeszło bowiem kilku kolejnych były i obecnych pracowników stacji. Najpierw media informowały o śmierci pracującego w poznańskim oddziale TVP Dariusza Klincewicza, a następnie na swój ostatni spoczynek po długiej walce z chorobą udała się dziennikarka "Wiadomości" Sławomira Śliwińska. Niestety to nie był koniec smutnych wieści w listopadzie. Nie żyje również Bogusław Janczy z TVP 3 Kraków.

Reklama

Pracowniwcy TVP w żałobie. Nie żyje Bogusław Janczy

Mężczyzna zatrudniony przez wiele lat w krakowskim oddziale publicznego nadawcy miał 72 lata i od pewnego czasu przebywał już na emeryturze. O jego śmierci jako pierwsza poinformowała oficjalna strona internetowa TVP 3 Kraków. W zamieszczonym tam oświadczeniu możemy przeczytać, że to właśnie za czasów Janczego w byłej stolicy Polski produkowano hitowe koncerty i teleturnieje:

"To za jego czasów jako szefa Wydziału Produkcji Scenograficznej w Studiu "Łęg" Telewizji Kraków nagrywane był koncerty, kabarety, teleturnieje, w tym hitowy "Miliard w rozumie". Towarzyszył również produkcji "Listy Schindlera" Stevena Spielberga" - napisano na stronie TVP 3 Kraków.

Kim był Bogusław Janczy? Tak wspominają go przyjaciele

Złotymi zgłoskami w pamięci widzów zapisał się zwłaszcza przytoczony powyżej "Miliard w rozumie", którego kolejne odcinki w szczytowym momencie śledziła niemal cała Polska. Bogusław Janczy oprócz swojej pracy miał też inne pasje. Był zapalonym sportowcem, który rozkochał się w sportach wodnych, wioślarstwie, narciarstwie i pieszych wędrówkach po górach.

Ludzie, którzy mieli okazję poznać Janczego osobiście wspominają go w następujący sposób: "Wspaniały człowiek, koleżeński, uczynny i dobry". Podkreślają ponadto, że był uzdolnionym fotografem. Na razie nie znamy szczegółów, ani daty pogrzebu Bogusława Janczego.

Zobacz też:

Nie żyje znana polska dziennikarka. Pomagała młodym dziewczynom

TVP wydało grube miliony na kontrowersyjny pomysł. Oto efekty

Dantejskie sceny w teleturnieju "Jeden z dziesięcu". Tak zareagował Tadeusz Sznuk

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy