Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gienek Loska walczy o życie! Jego stan jest bardzo zły!

Gienek Loska (43 l.) zasłynął w programie „X Factor” w 2011 roku. Artysta wygrał pierwszą edycję, ale z czasem jego kariera nieco zwolniła. Teraz okazuje się, że wokalista walczy o życie.

Tragiczne informacje o stanie zdrowia piosenkarza przekazała Polska Fundacja Muzyczna:

Reklama

"5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi.

W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane" - czytamy na stronie fundacji.

W dalszej części wpisu można przeczytać, że fundacja wysyła na Białoruś wolontariuszkę i prosi o wsparcie dla artysty. Przypomnijmy, że Gienek Loska zanim wygrał program, grał na ulicy i tak właśnie zarabiał na życie.

Fani muzycznego hitu TVN-u zapamiętali go, jako niepokornego, wrażliwego, nieco zamkniętego w sobie artystę. Losem gwiazdora zainteresował się Michał Szpak (27 l.), który udostępnił wpis fundacji i apelował o pomoc. Bez fachowej opieki, środków medycznych, czy nawet specjalistycznego łóżka, wokalista nie wróci do zdrowia...

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

Dowiedz się więcej na temat: Gienek Loska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje