Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ewa Bugała i Joanna Scheuring-Wielgus: dziennikarka "Wiadomości" ucieka przed posłanką Nowoczesnej!

Ewa Bugała z "Wiadomości" TVP na długo zapamięta spotkanie z posłanką Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus, która "zaatakowała" ją na sejmowym korytarzu i zaproponowała "setkę".

Filmik jest prawdziwym hitem Internetu. Widzimy na nim, jak posłanka Nowoczesnej próbuje porozmawiać z "dziennikarką" TVP, ta jednak ucieka, robi uniki i próbuje wymigać się od odpowiedzi.

Reklama

"Pani robi informacje, które są zmanipulowane" - zarzucała Joanna Scheuring-Wielgus Bugale. "Wstydzi się pani, że takie zmanipulowane informacje pani przekazuje?" - pytała "dziennikarkę".

Bugała wpadła w popłoch, chciała zapaść się pod ziemię. "Nie wstydzę się. Niech pani zadzwoni do rzecznika" - rzuciła podczas ucieczki.

W tym samym dniu na antenie TVP ukazał się materiał szkalujący Scheuring-Wielgus. Reporterka przygotowująca reportaż stwierdziła, że posłanka "zaatakowała dziennikarkę, wywierała na nią presję i uznała, że może dyktować dziennikarzom, o czym mają mówić".

O komentarz poproszono przedstawiciela prawicowej broszury "Do Rzeczy" Pawła Lisickiego, który stwierdził jednoznacznie, że... "zachowanie posłanki było niewłaściwe". Wypowiedział się również inny "ekspert" - Krzysztof Czabański z Prawa i Sprawiedliwości, nazywając zachowanie Scheuring-Wielgus "folklorem".

"Ten folklor pokazuje to, że nerwy puszczają w sytuacji, kiedy się traci, a te grupy tracą monopol na rację medialną i nie są w stanie tego zaakceptować" - komentował.

Co więcej, koledzy Bugały pofatygowali się do Joanny Scheuring-Wielgus i nakazali jej przeprosić dziennikarkę "Wiadomości". Ta kolejny raz próbowała dowiedzieć się od reportera TVP, jak nazywa się dziennikarz manipulujący informacjami. Niestety, bezskutecznie...

W rozmowie z jedną z gazet Wielgus tłumaczyła, że Bugała robi materiały dla "Wiadomości" szkalujące organizacje pozarządowe. Chciała więc, jako osoba w przeszłości prowadząca fundację, porozmawiać z nią na ten temat. Filmik ze spotkania opublikowała na Twitterze:

***

Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:

Reklama

Reklama

Reklama