Reklama
Reklama

Dziarma, Young Leosia - nie lubisz polskich raperek? Teraz będziesz musiał oglądać je na muralach!

Spotify rusza ze swoją największą kampanią w Polsce - na ulicach Warszawy pojawią się murale z polskimi raperkami i raperami. To świetna wiadomość dla fanów tego gatunku, ale co na to Ci, którym nie koniecznie jest po drodze z takim brzmieniem?


Według administracji Spotify, polski rap, to najbardziej wpływowe brzmienie w naszym kraju. W związku z tym popularna platforma streamingowa ruszyła z akcją "Czym jest rap?" - obejmuje ona spot reklamowy, ukazujący różne oblicza polskiej sceny rapu oraz... wielkie murale popularnych wokalistek i wokalistów na ścianach warszawskich budynków. Całość ma na celu pokazanie, że rap jest wielowymiarowy i że  na każde brzmienie znajdzie się miejsce. W video promującym akcję możemy zobaczyć m.in. Żabsona, Dziarmą, Malika Montanę, Kizo i wielu innych znanych raperów. Spotify zmieniło także nazwę swojej najczęściej słuchanej playlisty z "Hip Hop" na "Rap Generacja". 

Półnaga Dziarma

Reklama

Raperzy, prócz krótkich wystąpień w spocie Spotify, zostali uwiecznieni na muralach. Dziarma - była uczestniczka jednego z muzycznych tv show - z dumą wstawiła zdjęcie ze swoim malunkiem, na którym ma na sobie tylko lateksowe spodnie, rękawiczki i stanik. Odważnie! Raperka znana jest z mocno kontrowersyjnych stylizacji. Jej najnowszy klip do numeru "Czarny bez" (zobacz!) składa się wyłącznie z ujęć niecodziennych outfitów. Pomimo dużej aktywności na Insta (celebrytka ochoczo dzieli się zdjęciami w samej bieliźnie, czasami nawet i bez), Dziarma nie śpieszy się z wydawaniem kolejnych kawałków muzycznych. 

Różowowłosa Leosia

Kolejną raperką, która ma swój mural w Wawie jest Young Leosia - djeka Żabsona, solowa artystka. Obecnie, jest muzyka podbija kluby oraz stanowi obowiązkową pozycję na muzycznej playliście  każdego nastolatka. Jej głos albo się kocha, albo nienawidzi. Innej opcji nie ma.  W przeciwieństwie do Dziarmy, artystka nie próżnuje. Ostatnio pochwaliła się sporą ilością zamówień gadżetów do jej kawałka "Szklanki".  Jak pewnie się domyślacie, merchem do piosenki "Szklanki" (sprawdź!) były...szklanki.


Wielki Żaba

Trzecią osobą, która ma swój mural w Warszawie jest raper - Żabson - bóg nastolatków do spraw stylu, definicji dobrej imprezy oraz bezglutenowej diety. To właśnie od niego zaczyna się spot Spotify i to właśnie on zadaje pytanie "czym jest rap?".  Żaba (sprawdź!) również stanowi bardzo kontrowersyjną postać - znany jest z częstego palenia zioła.  Dziarma, Young Leosia i Żabson to nie jedyni artyści, którzy doczekali sie swojego murala. W Warszawie pojawiają się powoli wielkie malunki m.in. grupy OIO (sprawdź!). Miejcie oczy szeroko otwarte - niedługo raperskie murale zasypią Warszawę. Podoba Wam się takie dekorowanie miasta?


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy