Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dlaczego księżna Meghan staje za księżną Kate? Tajemnica rozwiązana

Podczas przeglądania zdjęć z obchodów 92. urodzin królowej Elżbiety, wiele osób mogło zwrócić uwagę na fakt, że nowa księżna - Meghan (36 l.) - jest jakby w cieniu księżnej Kate (36 l.) i innych członków rodziny. Ustawiła się w drugim rzędzie. Niektórym może się wydawać, że to przez hierarchię. A jaka jest prawda?

Na brytyjskim dworze panują rygorystyczne zasady. Obowiązuje protokół, który członkowie rodziny królewskiej muszą znać i którego mają obowiązek przestrzegać. 

Reklama

Jedną z zasad jest to, że podczas trwania bankietu, gdy do pomieszczenia wchodzi królowa, wszyscy powinni wstać. Zresztą podczas oficjalnych przyjęć też jest ustalony pewien schemat. Chodzi o kolejność wchodzenia członków monarchii. 

Najpierw idzie królowa Elżbieta, a za nią kolejno: książę Filip, książę Karol, księżna Kamila, książę William i księżna Kate, a dopiero później książę Harry i jego żona, Meghan. 

Jednak jeśli są tacy, którzy sądzą, że sztywne zasady obowiązują w każdej sytuacji, to mogą się nieźle zdziwić. Wydawać by się bowiem mogło, że podczas obchodów 92. urodzin królowej, w czasie pozowania do zdjęć na balkonie, zastosowano pewną hierarchię w ustawieniu członków monarchii. Okazuje się jednak, że niekoniecznie... 

"Nie ma sztywnej reguły mówiącej, kto gdzie ma stać, ludzie nie mają określonego miejsca.. Członkowie rodziny po prostu zajmują odpowiednie pozycje. Oczywiście królowa jest w środku, a na przodzie są dzieci" - wyjaśnia informator "Hello!".

Podobno każdy ma dość dużą swobodę w wyborze miejsca. Wygląda na to, że Meghan staje za Kate i królową dlatego, że po prostu czuje się pewniej w drugim rzędzie, gdy nie rzuca się tak w oczy. Może to wynikać z faktu, że jest nowa w rodzinie i jeszcze nie do końca przywyknęła do chociażby standardowego pozowania na balkonie. 

Świadczyć o tym mogą jej słowa, które wypowiedziała do Harry'ego. Specjaliści czytający z ruchu warg ogłosili, że podczas wystąpienia Meghan poinformowała męża o swoim zdenerwowaniu. 

*** 

Zobacz więcej materiałów:

Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle | księżna Kate

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje