Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Depilacja laserowa na stałe - czy można trwale usunąć niechciane owłosienie?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób likwidacji niechcianych włosków. Czy jednak tak spektakularne efekty depilacji laserowej mogą utrzymać się już na stałe? Usuwając włosy za pomocą lasera można cieszyć się wręcz idealnie gładką skórą przez długi czas. Redukcja włosów tą metodą jest jednak procesem długotrwałym, wymagającym przeprowadzenia przynajmniej kilku zabiegów.

Depilacja laserowa - jak długo trwa efekt?

Pierwsze rezultaty depilacji laserowej można zauważyć już w ciągu tygodnia od przeprowadzonego zabiegu. W tym czasie, wszystkie usunięte podczas sesji naświetleń włoski całkowicie wypadną z naskórka. Przez kolejne tygodnie, skóra pozostanie więc jedwabiście gładka, jednak tylko do momentu, w którym uśpione w trakcie ostatniego zabiegu owłosienie nie zacznie powoli odrastać. Aby uzyskać efekt gładkiej skóry na stałe potrzeba więc przeprowadzenia od pięciu do ośmiu powtórzeń naświetleń laserowych. Podczas jednorazowej sesji można usunąć maksymalnie 30% całego owłosienia znajdującego się na danym obszarze skóry. Ostateczna ilość wymaganych zabiegów uzależniona jest jednak od danego fototypu oraz grubości i koloru posiadanych włosów. O wiele skuteczniej, a co za tym idzie szybciej, można bowiem usunąć ciemne i mocne owłosienie. Z kolei jaśniejsze i delikatniejsze włoski będą wymagały poddania większej ilości powtórzeń laserowych.

Reklama

Czy depilacja laserowa usuwa włosy na stałe?

Rezultaty depilacji laserowej mogą utrzymywać się już przez cały czas. Depilacja laserowa trwały efekt możliwy jest jednak wtedy, kiedy zostanie przeprowadzona cała seria zabiegów. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że niektóre czynniki mogą doprowadzić do odrastania pojedynczych włosków na wcześniej wydepilowanym ciele. Dlaczego tak się dzieje? "Po pierwsze, każdy z nas posiada zdolność do samodzielnej regeneracji. Nawet całkowicie usunięte cebulki owłosienia, mogą się odnowić w przeciągu dwóch, trzech lat od ostatnio wykonanego zabiegu depilacji laserowej. Oczywiście, z czasem będzie to skutkowało pojawieniem się nowych włosków na skórze" - mówi kosmetolog Jadwiga Hanyś z gabinetu Depilacja.pl.

Odrastające włosy po depilacji laserowej mogą być także skutkiem znaczących zmian hormonalnych w organizmie, wśród których wymienić można chociażby ciążę, menopauzę, wzrost testosteronu albo nadczynność tarczycy.

Szczególną uwagę warto jednak tutaj zwrócić na możliwość regularnego poddania się zabiegom przypominającym. Wystarczy więc raz lub dwa razy do roku wykonać dodatkową sesję laserową, dzięki której efekt pięknie jedwabistej skóry będzie utrzymywał się przez cały czas. Depilacja laserowa w takim przypadku pozwala na trwałe usunięcie aż 98% całego owłosienia. Można więc powiedzieć, że pomaga pozbyć się kłopotu ze zbędnym owłosienie nawet na całe życie. 

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie depilacja laserowa jest w dzisiejszych czasach najskuteczniejszym sposobem  do wyeliminowania niechcianych włosków. Poszukując swojego profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, w którym w komfortowych warunkach będzie można wykonać zabieg, warto szczególną uwagę na to, jaki sprzęt jest wykorzystywany do przeprowadzenia depilacji laserowej oraz czy kosmetolodzy mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Wybierając taki gabinet nie musisz się więc obawiać nieprzyjemnych podrażnień pozabiegowych. Specjalista kosmetolog wyjaśni również, jak dbać o skórę między zabiegami, a także po nich. Twoja skóra będzie jedwabiście gładka na długo.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy