Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Danuta Szaflarska nie wraca na scenę! "Nie chce mi się"

Danuta Szaflarska (101 l.) jeszcze niedawno z nadzieją wypowiadała się na temat możliwości powrotu do pracy. Teatr to dla niej drugi dom i tęskniła za sceną. Jednak problemy zdrowotne zweryfikowały zawodowe plany. W rozmowie z tabloidem aktorka oznajmiła, że nie planuje kolejnych występów. Wygląda więc na to, że odchodzi z teatru na zawsze.

Danuta Szaflarska pod koniec ubiegłego roku trafiła do szpitala. Doznała lekkiego udaru i miała kłopoty z mówieniem oraz z poruszaniem się. W styczniu, gdy wreszcie zaczęła dochodzić do zdrowia, wydarzył się przykry wypadek. Podczas próby spektaklu w Teatrze Żydowskim przewróciła się i złamała biodro. 

Reklama

"Na drugi dzień po operacji wstałam z łóżka i zaczęłam chodzić. W lutym zaplanowana jest premiera sztuki, dam radę, bo przecież jeszcze jest dużo czasu. Jestem tylko obolała od tych różnych zastrzyków, zabiegów i badań. Poza tym jest dobrze" - uspokajała 101-letnia artystka. 

Jednak jej oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością. Na przestrzeni czasu stan zdrowia wcale nie ulegał poprawie. Lekarze musieli odciągnąć jej wodę z płuc i to już po raz kolejny. Ze szpitala wypuszczono ją dopiero po ponad tygodniu. 

Aktorka przez cały czas miała nadzieję, że będzie mogła bez problemów wrócić na scenę. Podkreślała, że nie ma zamiaru kończyć kariery zawodowej. Także dyrektor teatru nie wyobrażał sobie, że może jej zabraknąć w obsadzie. Wiele razy zapewniał, że czeka na nią z premierą spektaklu "Sklep przy głównej ulicy". Sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót i w rozmowie z "Super Expressem" Szaflarska wycofała się z wcześniejszych deklaracji. 

"Nie, nie chce mi się. Nigdzie nie będę się pokazywać i nigdzie występować" - miała powiedzieć. 

Jeśli rzeczywiście już nigdy nie zagra w żadnej sztuce, będzie to dla jej fanów wielki cios. Mimo wszystko ci z pewnością zrozumieją, że to zdrowie jest najważniejsze.

***
Zobacz więcej materiałów

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Szaflarska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama