Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Danuta Stenka straci etat w teatrze przez polsatowskie show?

Danuta Stenka (53 l.) pojawi się w nowym show Polsatu "Celebrity Splash" w roli jurorki. Nie podoba się to Janowi Englertowi, dyrektorowi Teatru Narodowego, który zatrudnia 53-latkę.

Danuta Stenka do tej pory z niebywałą starannością dobierała zawodowe propozycje. Ta wybitna aktorka Teatru Narodowego, wielokrotnie nagradzana za teatralne interpretacje, stawiana na równi z Krystyną Jandą (62), konsekwentnie unikała udziału w telewizyjnych programach rozrywkowych. Aż do teraz...

Reklama

Już wiosną zasiądzie w jury nowego show Polsatu "Celebrity Splash", w którym oceniać będzie akrobatyczne umiejętności gwiazd skaczących do basenu.

Decyzja aktorki podobno nie spodobała się dyrektorowi Teatru Narodowego Janowi Englertowi, który kilka lat temu za udział w "Bitwie na głosy" zwolnił już Grażynę Szapołowską.

- Jan Englert uważa, że pewne rzeczy aktorowi jego teatru po prostu nie przystoją. A już na pewno ocenianie gołych torsów mokrych panów - mówi "Rewii" jeden z pracowników teatru.

- Dyrektor był zawsze sceptycznie nastawiony do tego typu programów, dlatego aktorki jego teatru konsekwentnie odmawiały producentom. Danusia postąpiła inaczej. Ciekawe, jak to się dla niej zakończy?

Jan Englert nie toleruje nielojalności wobec siebie, teatru, a nade wszystko widzów. W efekcie zwolniona została już Szapołowską, przegrywając również sprawę w sądzie z Englertem. Dlaczego więc Stenka przyjęła taką propozycję?

Wiele razy podkreślała w wywiadach, że coraz mniej jest ciekawych ról dla kobiet po 50. Niedawno zakończyła pracę na planie serialu "Lekarze", a kolejnych zawodowych propozycji, niestety, nie ma zbyt wielu.

Teatr z kolei oferuje o wiele niższe stawki niż telewizja za udział w popularnym show. - Może to jest powód tej decyzji? - zastanawia się jej znajomy. Tylko czy te motywacje zrozumie wymagający przełożony aktorki?

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje