Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Danuta Kowalska: Kto dziś jest jej miłością?

Danuta Kowalska urodziła się w 1955 roku w Warszawie. Jest córką hrabianki Zofii de Virion, ale nazwisko nosi po ojcu, Zbigniewie Kowalskim. Rodzice wcześnie dostrzegli w niej artystyczną duszę i posłali do szkoły baletowej.

Reklama

Danusia uczyła się dobrze, a po śmierci taty wspomagała też budżet domowy, pracując jako modelka.

Dostała się nawet do słynnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Miała z nim ruszyć w zagraniczne tournée, ale w ostatniej chwili stwierdziła, że ma inne plany.

Udając, że ma złamaną nogę, została w kraju. Kiedy zespół wyjechał, ona poszła na egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Dostała się bez problemu.

Jeszcze w czasie studiów, które w 1978 roku ukończyła z wyróżnieniem, poznała przyszłego męża, Bogdana Drągowskiego.

- Byli parą jak z obrazka. Piękni, młodzi, utalentowani, każdy chciał się z nimi przyjaźnić - mówiła o nich jedna z koleżanek.

Drągowski pochodził z Zakopanego. Był wysportowany, grał na pianinie, miał wiele pasji. Oczarował Danutę do tego stopnia, że nie wahała się powiedzieć mu sakramentalnego tak.

W maju 1980 roku na świecie pojawił się ich syn, Krzysztof. Aktorka szybko wróciła potem na plan. Zawodowo wiodło jej się doskonale, jednak małżeństwo nie było sielanką.

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Kowalska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »