Reklama
Reklama

Coolio nie żyje. Zmagał się z uzależnieniem, miał problemy z prawem

Amerykański raper Coolio został znaleziony nieprzytomny w domu przyjaciela w Los Angeles. Zmarł w środę 28 września w wieku 59 lat.

Jarez Posey, menedżer artysty, przekazał gazecie "New York Times", że raper zmarł około 20 czasu wschodnioamerykańskiego (2 w nocy w czwartek w Polsce). Wcześniej został znaleziony nieprzytomny w łazience.

"Przebywał w domu przyjaciela w Los Angeles, kiedy przeprosił i poszedł do łazienki. Długo nie wracał, przyjaciel zadzwonił więc do Coolio, ale ten nie odebrał. Zmartwiony poszedł do łazienki i odkrył na podłodze leżącego rapera. Na miejsce wezwano karetkę - ratownicy stwierdzili zatrzymanie akcji serca i zgon. Oficjalnej przyczyny jeszcze nie podano" - podaje Jarez.

Reklama

Wiadomo jednak, że na miejscu nie znaleziono narkotyków. Sekcja zwłok i test toksykologiczny zostaną wykorzystane do ustalenia oficjalnej przyczyny zgonu.

Coolio nie żyje. Zmagał się z uzależnieniem, miał problemy z prawem

Popularność przyniósł mu singiel "Gangsta's Paradise" (posłuchaj!) z 1995 roku, który wykorzystany został w filmie "Młodzi gniewni". Rok później raper otrzymał za niego nagrodę Grammy za najlepsze solowe wykonanie rapu.

Jego prawdziwe nazwisko brzmi Artis Leon Ivey Jr. Urodził się 1 sierpnia 1963 roku w Monessen w Pensylwanii, później przeniósł się do Compton w Kalifornii.

Miał 11 lat, gdy jego rodzice rozwiedli się - to wtedy rozpoczęły się problemy z prawem i narkotykami. Równocześnie zaczął odnosić pierwsze sukcesy w konkursach rapowych.

Jako bardzo młody człowiek trafił na odwyk w związku z uzależnieniem od cracku. Po przeprowadzce do Los Angeles nawiązał wiele znajomości w środowisku muzycznym i zaczął występować z innymi raperami. W 1994 roku nagrał swoją debiutancką płytę "It Takes a Thief". Po sukcesie kolejnego albumu "Gangsta's Paradise" (potrójna platyna) i nagrodzie Grammy przepadł - jego trzeci album przeszedł bez echa, przez co raper wrócił do dawnego "gangsterskiego" życia.

Pod koniec 1997 roku wraz z siedmioma przyjaciółmi został aresztowany za rzekome kradzieże w niemieckim sklepie odzieżowym i skazany na sześć miesięcy w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 17 tys. dolarów.

Następnego lata Coolio został ponownie aresztowany, tym razem za jazdę po złej stronie drogi. Został również oskarżony o noszenie broni i posiadanie niewielkiej ilości marihuany.

W 2009 roku raper trafił na odwyk po tym, jak przyznał się do posiadania kokainy. Spędził tam 18 miesięcy.

Pomimo niepowodzeń Coolio stał się postacią kulturalną - sprzedał ponad 17 mln płyt na całym świecie. Nadal wydawał muzykę i występował. Pięć dni temu na swoim Instagramie opublikował fragmenty koncertu z Teksasu.

Osierocił sześcioro dzieci. Jego byłą żoną jest Josefa Salina. Poślubił ją w 1996 roku, para rozwiodła się jednak cztery lata później.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Coolio
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy