Reklama
Reklama

Co się dzieje z ogromną willą Urbańskiej i Józefowicza? Są nowe doniesienia

Dwór Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza ma nowych lokatorów. W Emilinie zamieszkali uciekający przed wojną Ukraińcy. Aktorska para udostępniła im lokum za namową córki Kaliny.

Urbańska i Józefowicz oddali uchodźcom swoją willę

Natasza Urbańska (44 l.) i Janusz Józefowicz (62 l.) przed laty zakupili piękny dwór Emilin. Jego pierwszym właścicielem był Wincenty Makomaski, kapitan piechoty w wojaku Napoleona. Wybudował on piękną posiadłość z myślą o swojej córce Emilii. Po wojnie dwór podupadał, a jego kolejni właściciele kompletnie zaniedbali otaczający go park. 

Kiedy Natasza Urbańska związała się z Józefowiczem, znalazła ogłoszenie o sprzedaży dworku. Para pojechała na miejsce i od razu zauroczył ich sad i aleja, wzdłuż której rosły rozłożyste graby. Aktorska para odrestaurowała dworek. W 2008 roku w tym miejscu odbył się ich ślub. Kiedy na świat przyszła ich córka Kalina, w Emilinie spędzali większość czasu, by dziewczynka mogła swobodnie cieszyć się dzieciństwem w otoczeniu natury i zwierząt. 

Reklama

Odkąd Kalina chodzi do szkoły, rodzina większą część roku spędza w Warszawie. Również obowiązki rodziców w teatrze Buffo nie sprzyjają częstym wyjazdom do oddalonych o 70 km od Warszawy Jajkowic. Zimą Emilin stoi pusty

Dlatego, gdy tylko wybuchła wojna w Ukrainie i potrzebne były miejsc dla uciekających przed wojną ludzi Urbańska i Józefowicz zaoferowali uchodźcom swój ukochany dworek. Uczulili też sąsiadów, by w miarę możliwości wspierali rodzinę, która teraz tam zamieszkała.

W podjęciu takiej decyzji pomogła im trzynastoletnia córka. W szkole Kaliny pojawiła się koleżanka z Ukrainy. Dziewczynki szybko nawiązały przyjaźń. Córka aktorskiej pary zaprosiła Ukrainkę do swojego domu, pokazała Warszawę, a nawet poznała z aktorami teatru Buffo. 

Cały zespół Buffo włączył się w pomoc. Teatr organizuje koncerty, z których cały dochód przeznaczany jest na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jak zdradza Janusz Józefowicz w rozmowie z "Życiem na gorąco" ma w planach nawiązać współpracę z ukraińskimi artystami. 

Zobacz też:

Natasza Urbańska martwi się o przyjaciół z Rosji! Dostała telefon z Moskwy i mówi, co usłyszała!

Afera z posiłkami Chodakowskiej dla uchodźców z Ukrainy! "Aż odechciewa się pomagać"

Pomagamy Ukrainie. Ty też możesz

 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Natasza Urbańska | Janusz Józefowicz | Kalina Józefowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy