Reklama

Reklama

Reklama

Chajzer przyjął uchodźców. "Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze"

Zygmunt Chajzer (67 l.) aktywnie włączył się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Pod swój dach przyjął kilka osób uciekających przed wojną. Prezenter przyznaje, że największym problemem jest... ciasnota. "Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze" - napisał.

Zygmunt Chajzer pomaga uchodźcom

Zygmunt Chajzer ma w Warszawie małe mieszkanko, do którego postanowił zaprosić potrzebujących. Jest zaprzyjaźniony z panią Lubą, która mieszka w Polsce już 20 lat. Pomocy potrzebowali jej bliscy spod Lwowa. Synowie musieli iść walczyć, do Polski przyjechały jedynie synowe z dziećmi.

Na dworcu we Lwowie były tłumy i nie udało im się dostać do pierwszego pociągu. Po 1,5 godziny jazdy pociąg stanął w szczerym polu na kilka godzin. Ale mieszkańcy z pobliskiej wioski przynosili podróżnym jedzenie i gorące napoje.

Reklama

Bliscy pani Luby do granicy w Medyce dotarli wynajętym busem. W Przemyślu czekali na nich Chajzerowie i przetransportowali do mieszkania w Warszawie.

Na swoim Instagramie Zygmunt Chajzer opublikował zdjęcie rodziny, którą przyjął pod swój dach.

Postawę dziennikarza chwalą jego fani. Pod postem posyłały się ciepłe słowa i wyrazy podziwu. Nie zabrakło też podziękowań za wspaniałą postawę i przykład.Jeśli nie możesz otworzyć domu, otwórz serce!

Zygmunt Chajzer: wiek, rodzina, kariera

Zygmunt Chajzer urodził się w Warszawie w 1954 roku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i dziennikarstwo na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez krótki czas był członkiem siatkarskiej reprezentacji Polski juniorów i posiada dyplom trenera siatkówki.

Jego dziennikarska kariera związana była ze sportem, bo pierwsze kroki w stawiał w redakcji sportowej "Sztandaru Młodych". Popularność zyskał, prowadząc na antenie Programu I Polskiego Radia  "Sygnały dnia", "Lato z radiem" i "Cztery pory roku". W 1984 zaczął pracę w Telewizji Polskiej, dla której przez kilka miesięcy prowadził serwis informacyjny TVP1 Wiadomości.

Hitem okazał się prowadzony przez niego teleturniej na antenie Polsatu "Idź na całość". Odebrał za niego dwa lata z rzędu w 1998 i 1999 roku Telekamery "Tele Tygodnia". Brał też udział w programie "Taniec w gwiazdami". Zygmunt Chajzer obecnie związany jest z Radiem Pogoda.
W 1984 wziął ślub z finalistką konkursu Miss Lata z Radiem z 1983 roku, Dorotą, z którą ma dwoje dzieci: syna Filipa i córkę Weronikę.

Zobacz też:

Zygmunt Chajzer będzie robił komuś pranie. Prezenter telewizyjny wspiera WOŚP

Anna Lewandowska i Robert "pamiętają o Ukrainie" na pokazie mody w Paryżu!

Wojna w Ukrainie. USA ostrzegają przed drugą falą wojsk rosyjskich

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zygmunt Chajzer

Reklama

Reklama

Reklama