Reklama
Reklama

Była Miss Polonia Janna Gapińska jest milionerką i ma poważne problemy z synami...

Joanna Gapińska (54 l.) miała niespełna dwadzieścia lat, gdy koleżanka namówiła ją do udziału w konkursie Miss Polonia. Śliczna szczecinianka pokonała wszystkie konkurentki i została okrzyknięta najpiękniejszą Polką 1988 roku. Kilkanaście miesięcy później, po oddaniu korony swej następczyni - Anecie Kręglickiej, wyjechała do USA i mieszka tam do dziś. Niedawno jej dwaj dorośli już synowie stanęli przed amerykańskim sądem za udział w pamiętnym szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol!

Joanna Gapińska wcale nie miała zamiaru wystartować w konkursie Miss Polonia 1988. Na udział w wyborach najpiękniejszej Polki namówiła ją... Lidia Wasiak, która koronę Miss zdobyła pięć lat wcześniej.

Etola z szynszyli i wyjazd do Meksyku

Joanna poznała Lidię podczas studiów w szczecińskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

O tym, że walczy o koronę, toyotę corollę 1,8 diesel, etolę z szynszyli i dwutygodniowe wczasy nad Balatonem, Joanna powiedziała rodzicom dopiero, gdy przeszła do finału. Ojciec dziewczyny - dyrektor szkoły - nie był zachwycony, ale w końcu pogodził się z decyzją córki.

Reklama

Tytuł Miss Polonia otworzył przed Joanną Gapińską drzwi do międzynarodowych konkursów piękności. Poleciała do Londynu na wybory Miss World, ale nie zakwalifikowała się nawet do pierwszej dziesiątki, za to z Meksyku, dokąd pojechała jako reprezentantka Polski w konkursie Miss Universe, wróciła z tytułem III wicemiss.

Od modelki do milionerki

Wkrótce po tym, jak oddała koronę Anecie Kręglickiej, Joanna dostała zaproszenie do wyjazdu za ocean. Miała towarzyszyć kilku polskim artystom, m.in. Romanowi Wilhelmiemu, w tournée po polskich klubach w Chicago. W jednym z nich poznała Katarzynę Zawidzką, która tytuł Miss Polonia zdobyła trzy lata przed nią.

Z "wycieczki" do Chicago Joanna nie wróciła. Marek Kulas, który miał pomóc jej w załatwieniu wizy, został jej mężem i menadżerem. Przez pewien czas pracowała jako modelka, a po urodzeniu synów zajęła się dekoracją wnętrz i prowadzeniem świetnie prosperującej rodzinnej firmy sprzątającej "Kulas Maids". Dziś jest milionerką i mieszka w pięknej willi w miejscowości Winnetka pod Chicago. Jej dom uchodzi za jeden z najbardziej eleganckich w całym Illinois.

Zniknęła na piętnaście lat

Polscy fani bardzo szybko zapomnieli o Joannie, zwłaszcza że jej następczyni - Aneta Kręglicka - została Miss World 1989 i skupiła na sobie całą uwagę miłośników konkursów piękności w naszym kraju. Joanna Gapińska zniknęła z pola widzenia na ponad piętnaście lat... Dopiero w 2009 roku odnalazła ją w Chicago przygotowująca się do napisania książki o polskich "misskach" Ewa Wojciechowska.

Wojciechowska - nie dość, że namówiła najpiękniejszą Polkę 1988 roku na wywiad - to w dodatku ściągnęła ją do kraju na promocję książki "Miss Polonia. A jednak warto...". Była to jedna z niewielu wizyt Yoanny Kulas (tak brzmi jej aktualne imię i nazwisko) w Polsce.

Synowie byłej miss stanęli przed sądem!

W czerwcu 2021 roku o Joannie i Marku Kulasach zrobiło się bardzo głośno, bo ich młodszy syn 24-letni Christian został aresztowany za udział w styczniowym szturmie na Kapitol. Postawiono mu zarzuty nielegalnego wtargnięcia do siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych i zakłócania porządku publicznego. Na Twitterze od razu pojawiły się informacje, że Christian jest synem emigrantów z Polski - właścicieli znanej w Illinois firmy sprzątającej, dzięki którym może wieść "uprzywilejowane życie". Wytknięto chłopakowi, że szturmował Kapitol w kurtce Burberry wartej tysiąc trzysta dolarów!

Christian Kulas został zwolniony z aresztu dzięki poręczeniu matki. Joanna zobowiązała się, że będzie się stawiał na wszystkie rozprawy.

W grudniu 2021 roku magazyn "Law & Crime" ogłosił na swych łamach, że rozpoczęła się rozprawa przeciwko Christianowi Kulasowi i... jego bratu - starszemu o cztery lata Markowi Juniorowi, który, jak się okazało, także uczestniczył w "szturmie" na Kapitol.

Nie chce komentować "wybryku" synów

Miesiąc temu - 7 marca - zapadł wyrok w sprawie braci Kulas. Synowie byłej Miss Polonia pozostający do tego czasu pod osobistą kuratelą matki w wyniku ugody zapłacili jedynie po pięćset dolarów każdy!

54-letnia Joanna Gapińska nie zdecydowała się skomentować "wybryku" swoich dorosłych już synów, choć o jej wypowiedź w tej sprawie zabiegały największe amerykańskie dzienniki z "Chicago Tribune" na czele.

Zobacz też:

Antoni Królikowski przynosi Polsce wstyd! Brytyjczycy wyśmiewają walkę sobowtórów

Gwiazdy reagują na "przeprosiny" Królikowskiego. Nie mają dla niego litości!

Córka Mai Hirsch i Jacka Braciaka też zostanie aktorką? "Oglądała mnie i zazdrościła"

ONZ alarmuje: Ukraina jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy