Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Beata Kozidrak: Akcja #beatadziekujemy coraz popularniejsza. O co chodzi?

Na Facebooku i w innych mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia osób z napisem "Beata dziękujemy". O co chodzi? To odpowiedź środowiska LGBT na krytykę prawicowych mediów jaka spadła na Beatę Kozidrak po opublikowaniu na swojej stronie video dwóch gejów. W ciągu 48 godzin udział w akcji wzięło prawie tysiąc osób w tym politycy Paweł Rabiej i Barbara Nowacka.

Jeszcze w grudniu Beacie Kozidrak tak spodobało się video pary gejów Jakuba i Dawida do jej piosenki "Niebiesko-zielone", że postanowiła je wraz z gratulacjami umieścić na swojej stronie.

Reklama

Ten krok spotkał się z agresywną krytyką prawicowych mediów. Zarzucano jej, że "promuje gejów", że "ślepo naśladuje liberalne trendy" i wypominano popieranie prawa do aborcji. Pojawiły się nawet postulaty bojkotu artystki.

Na odpowiedź środowiska LGBTQ nie trzeba było długo czekać. Inicjatorami akcji są Jakub i Dawid, autorzy teledysku, który tyle problemów przyniósł wokalistce.

"Uznaliśmy, że nie chcemy chować głowy w piasek - tłumaczą sprawcy zamieszania - i skoro narodowcy krytykują Beatę za poparcie naszej inicjatywy, to my chcemy pokazać, że jest też niemała grupa osób, która jej krok docenia i dla której jest on bardzo ważnym gestem. Chcemy okazać wdzięczność artystce za jej odwagę, bo jak widać w naszym kraju tolerancja wciąż niestety wymaga odwagi" - tłumaczą Jakub i Dawid.

Para poprosiła tym samym członków społeczności LGBT oraz ich sojuszników o zrobienie zdjęcia z hasztagiem #beatadziekujemy i wrzucenie go na Facebooka.

W ciągu pierwszych 48 godzin trwania akcji udział w niej wzięło prawie tysiąc osób, w tym politycy Paweł Rabiej i Barbara Nowacka oraz znani geje sołtys Łukasz Włodarczyk z mężem, Andrzej Berg Mister Gay Poland, Marek i Jędrzej Idziak Sępkowscy (pierwszy gejowski "ślub" w Polsce), reżyser filmu "Artykuł Osiemnasty" Bartosz Staszewski, a także prezesi Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza Hubert Sobecki oraz Arkadiusz Kluk z poznańskiej Grupy "Stonewall".

Po zakończeniu akcji wszystkie zdjęcia Jakub i Dawid chcą wysłać do Beaty Kozidrak.

***

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje