Reklama

Reklama

Reklama

Aneta Kręglicka broni pokazu Zienia: Kościół to miejsce publiczne i miejsce sztuki!

Aneta Kręglicka (48 l.), muza i przyjaciółka Macieja Zienia, staje w obronie projektanta, twierdząc, że jego pokaz zorganizowany w kościele nie miał w sobie nic z kontrowersji. Zdaniem byłej miss świątynia jest miejscem, które było i jest związane ze sztuką.

"Ten pokaz był odpowiednio przygotowany do miejsca. Były zastosowane wszystkie procedury umożliwiające zorganizowanie takiego wydarzenia" - mówi Kręglicka agencji Newseria Lifestyle.

"To jest oczywiście kwestia wrażliwości i odbioru ludzi, ale ja nie czuję tej kontrowersji i skandalu, o którym niektórzy mówią. Myślę, że nie to było intencją Maćka. Szukał po prostu nowego miejsca, nowej inspiracji".

Zdaniem modelki osoby, które krytykują dziś Zienia, chcą przede wszystkim wypromować siebie.

Reklama

"Kościół to miejsce publiczne. Poza tym zawsze był i jest miejscem sztuki. Nie chcę demonizować jej w przypadku mody, uważam jednak, że pokaz był wyrazem artystycznej inspiracji i potrzeb projektanta. Ja przyjmuję to w sposób naturalny" - dodaje.

Przypomnijmy, że impreza odbyła się na początku listopada w kościele św. Augustyna na warszawskiej Woli. Skąpo ubrane modelki prezentowały stroje projektanta w rytmie muzyki z filmów "Tajemnica Brokeback Mountain" i "Dziecko Rosemary". 

Kuria warszawska przeprosiła już wiernych za udzielenie pozwolenia na pokaz, tłumacząc, że ks. proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych.

Projektanta skrytykowali już m.in. Marcin Tyszka, Joanna Horodyńska i Karolina Korwin-Piotrowska. Ta ostatnia podkreśliła, że każda prowokacja powinna mieć zaplecze intelektualne, a u Zienia tego zabrakło...

"Chciał wywołać skandal, no to go ma. Zień słabe ciuchy przykrył pokazem w kościele. Kościół to miejsce kultu. Jak się zaprasza do niego warszawkę to trzeba mieć świadomość, że będzie kwas. Mnie zatkało, jak zobaczyłam modelki na tle ołtarza". pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aneta Kręglicka | Karolina Korwin-Piotrowska | Maciej Zień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »