Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Agata Duda lubi pomagać innym. Wzięła udział w kolejnej akcji

Tygodnik „Rewia” ujawnia, czym na co dzień zajmuje się Agata Duda (44 l.). Okazuje się, że pierwsza dama poświęca się działalności charytatywnej. Niedawno w ramach jednej z akcji przekazała na aukcję swoje dzieła!

Już po raz piętnasty Polskie Radio zorganizowało charytatywną akcję "Choinki Jedynki". Drugi raz patronatem honorowym objęła ją Agata Duda. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym przekazała na nią własnoręczne prace, opatrzone serdecznymi życzeniami świątecznymi.

Reklama

Wielką bombkę na choinkę zlicytowano za 7,5 tysiąca złotych, a wykonany pracochłonną techniką decoupage (dekupaż), zimowy krajobraz z bożonarodzeniowymi akcentami, za 15 tysięcy złotych! Uzyskane z licytacji pieniądze trafią na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.  

- Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą tajemnicę. One nas łączą i wyzwalają w nas wiele dobra - powiedziała Agata Duda.  

Nie jest łatwo stworzyć takie minidzieła, tym bardziej, gdy nie ma na to zbyt wiele czasu... A pierwsza dama ma zapełniony kalendarz co do minuty! Od początku prezydentury swojego męża intensywnie zajmuje się działalnością społeczną. Ale wiele jej działań znacznie wykracza poza typowe patronaty.  

Kilka dni temu spotkała się z podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Talentu Dzieci i Młodzieży Protalent z Katowic. Oklaskiwała ich spektakl charytatywny "Królewna Śnieżka". Zaraz po wizycie w Katowicach pojechała do Prokocimia, spełnić marzenie 7-letniej Natalki, która od urodzenia cierpi na miopatię.  

Podstępna choroba osłabia mięśnie dziewczynki, która ma problemy z odkrztuszaniem odbierającej jej oddech wydzieliny z płuc. Dlatego od roku jest pod opieką hospicjum "Alma Spei". Agata Duda z towarzyszącymi jej Mikołajem i aniołkami wręczyli dziewczynce prezent, o który prosiła świętego. Niespodzianka wywołała olbrzymią radość Natalki i jej rodziny!


***
Zobacz więcej materiałów

Dowiedz się więcej na temat: Agata duda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje