Reklama

Reklama

Reklama

Adele oskarżana o transfobię przez LGBT+ po swoim przemówieniu, że "kocha być kobietą"

Adele (33 l.) jak dotąd była uwielbiana przez wszystkich. Wszystko zmieniło się podczas gali Brit Awards 2022, kiedy wygłosiła swoje krótkie przemówienie. W środowisku LGBT+ zawrzało! O co chodzi?

Adele podczas wtorkowej gali Brit Awards 2022 sięgnęła aż po 3 statuetki. Zwyciężyła w kategoriach: piosenka roku, album roku i artysta roku.

Kiedy 33-letnia Adele wyszła na oświetloną scenę O2 Arena, aby odebrać upragnioną nagrodę Artysty Roku (w tej kategorii pokonała innego lidera list przebojów Eda Sheerana), wykorzystała okazję do wyrażenia dumy ze swojej kobiecości. Piosenkarka nagrodzona za piosenkę "Easy on Me" powiedziała: 

Reklama

Zobacz interaktywny występ Adele dostępny wyłącznie na PolsatGo

Podczas gdy zmiana do kategorii neutralnych płciowo jest pochwalana przez wielu artystów - w tym Sama Smitha, który używa zaimków on/ona - wielu fanów Adele ze środowiska LGBT+ zaczęło oskarżać wokalistkę o transfobię!

Adele oskarżana przez LGBT+ o transfobię!

Przemówienie Adele wywołało hałaśliwe oklaski i okrzyki publiczności. Równocześnie w internecie rozgorzała debata. Jeden z widzów odebrał jej słowa jako znak, że gwiazda może być TERF (akronim od trans-wykluczającej radykalnej feministki).

Po otrzymaniu tytułu Artysty Roku, Adele wyszła na scenę, aby wygłosić parę słów. 

Adele była bardzo przejęta wyróżnieniem, jakie ją spotkało.

Niektórzy fani stanęli w obronie Adele. Prezenterka Ellie Philips pochwaliła gwiazdę.

Adele wywołała spore kontrowersje swoimi wypowiedziami. Widzowie twierdzą, że telewizja transmitująca wydarzenie, wyciszyła niewłaściwą część jednego z jej przemówień. To podobno właśnie dlatego wystąpienie gwiazdy zaliczyło ogromną oglądalność.

Adele na Brit Awards

Wszystko przez zmianę, którą ogłoszono w listopadzie, zgodnie z którą Brit Awards po raz pierwszy w swojej prawie 45-letniej historii porzuci kategorie związane z płcią. Decyzję podjęto po fali oskarżeń o wykluczanie w niektórych obszarach artystów niebinarnych z rywalizacji o trofea.

Dalsze wyjaśnienie na stronie internetowej Brit Awards mówi, że program miał na celu "uczczenie artystów wyłącznie za ich muzykę i pracę, a nie za to, jak decydują się identyfikować lub jak inni mogą ich postrzegać. 

Jak myślicie, przesadzają?

Zobacz też:

Adele nie stać na życie w Londynie! Kupiła nieruchomość w Los Angeles

Królowa Elżbieta robi porządki. Napisała list do Harry'ego

Tak Magda Gessler wygląda bez Makijażu! Fani są zachwyceni

Najnowsze dane dotyczące zgonów i zakażeń wśród zaszczepionych w Polsce

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Adele

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy