Reklama
Reklama

TVN ze skutkiem natychmiastowym wypowiedział umowę z Bosacką. Taki był powód

Katarzyna Bosacka od lat zajmuje się edukowaniem Polaków na temat zdrowego odżywiania i ekologii. Gospodyni programów o tej tematyce cztery lata temu nagle straciła posadę w TVN-ie, gdzie prowadziła swoje programy, do czego później odniosła się w mediach społecznościowych. Co spowodowało rozłam i jak obecnie radzi sobie Bosacka?

Katarzyna Bosacka w telewizji zajmowała się tematami dotyczącymi zdrowia, urody, nauki, medycyny, a nawet wychowania dzieci. Związana z telewizją TVN od lat, przechodziła chwile kryzysu. Co spowodowało koniec jej przygody ze stacją?

Dziennikarka z misją

Dziennikarka była związana ze stacją TVN przez 13 lat. Prowadziła programy dotyczące zdrowego odżywiania. Widzowie mogą kojarzyć takie tytuły, jak "Wiem, co jem", "Co nas truje", czy "Gwiazdy od kuchni". Bosacka prowadziła je w swoim charakterystycznym stylu. Dziennikarka lubi wcielać się w różne role, a przez lata prowadzenia show mogła pokazać się w różnych wydaniach, o czym nam przypomniała w poście na Dzień Kobiet.

Reklama

Katarzyna Bosacka słynie także ze swoich odważnych opinii. Celebrytka w swoich mediach społecznościowych nie boi się wzywać innych celebrytów do odpowiedzi. Krytykuje promowanie niezdrowego jedzenia oraz przygląda się składom produktów oznakowanych znanymi nazwiskami. W mediach zawrzało, kiedy skomentowała osiągający szczyty popularności zestaw Maty w McDoanld's, czy płatki śniadaniowe Viki Gabor.

Konsekwencje kontraktów reklamowych

W trakcie swojej kariery Bosacka zgromadziła wielu fanów. Dlatego duże zdziwienie wywołała nagła decyzja TVN-u. Stacja ze skutkiem natychmiastowym wypowiedziała umowę z Bosacką na początku czerwca 2019 roku. W oświadczeniu uzasadniającym usunięcie dziennikarki z ramówki stacja podała jako przyczynę wykorzystanie wizerunku dziennikarki na rzecz innej firmy.

Było to odniesienie do nowej współpracy Bosackiej, która zdecydowała się na podpisanie umowy z firmą Laboratorium Naturella. Przez trzy lata pełniła funkcję ambasadora ekologicznych marek OnlyBio i Only Eco prowadzonych przez firmę.

Katarzyna Bosacka odniosła się do decyzji TVN-u w poście na Facebooku. Napisała w nim, że przy rozstaniach, przyczyny nigdy nie leżą po jednej stronie. Oświadczyła także, że powstrzyma się od komentarzy na temat odejścia. Zapewniła także fanów, że nie zaprzestanie pracy dziennikarza niezależnego.

Rozwój kariery w innym medium

Po odejściu z telewizji TVN Katarzyna Bosacka zdecydowała się na rozpoczęcie działalności na YouTubie. Kanał EkoBosacka ma obecnie 109 tys. subskrybentów. Możemy na nim znaleźć już prawie 300 filmów na temat zdrowego odżywiania, ekologii i kulinariów.

Co więcej, kryzys relacji pomiędzy celebrytką a stacją telewizyjną został zażegnany już rok po rozwiązaniu umowy. Biuro prasowe TVN-u oświadczyło, że akceptują nawiązane przez nią współprace oraz działalność na YouTubie

Nowa umowa ma zakładać, że podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przyszłości. Po ponownym nawiązaniu współpracy Bosacka poprowadziła nową wersję programu "DeFacto".

Zobacz także:

Szok! Wojciechowska potwierdziła najgorsze! Pilnie żegna się z ludźmi

Wyglądają jak siostry! Mama Sandry Kubickiej zachwyca w internecie

Izabela Trojanowska: Między estradą, Berlinem i "Klanem" 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka | TVN SA
Reklama
Reklama
Reklama