Reklama

"Twoja twarz brzmi znajomo 16"

Niektórzy twierdzą, że najbardziej kontrowersyjnym uczestnikiem 16 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” był sam juror – Michał Wiśniewski. Wdawał się w potyczki słowne z wykonawcami, a Karolina Pisarek oskarżyła go nawet o hipokryzję. Jaka była 16 edycja?
W jednym z odcinków 16. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Danzel wcielił się w Ryśka Riedla. /materiały prasowe

"Twoja twarz brzmi znajomo 16" - najważniejsze informacje

Niektórzy twierdzą, że najbardziej kontrowersyjnym uczestnikiem 16 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” był sam juror – Michał Wiśniewski. Wdawał się w potyczki słowne z wykonawcami, a Karolina Pisarek oskarżyła go nawet o hipokryzję. Jaka była 16 edycja?

Kto wygrał 16 edycję?

16. edycja programu „Twoja twarz brzmi znajomo” składała się z 10 odcinków i rozpoczęła się 4 marca 2022 r. wspólnym zaśpiewaniem hitu „I’m so excited”. Z kolei 13 maja 2022 r. roku odbył się finał, który wygrał belgijski piosenkarz Danzel.

Twoja twarz brzmi znajomo 16 – prowadzący i jury 

Dla niektórych widzów zaskoczeniem było to, że w jury nie zasiadł Andrzej Gromala („To była piękna przygoda, ale takie też się kończą” – napisał Gromee w swoich social mediach). Gromalę zastąpił Krzysztof Cugowski, który był krytycznie oceniany, dlatego w 17. edycji zastąpi go Robert Janowski. Pozostałymi jurorami w 16. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo” byli:Tradycyjnie już program poprowadzili Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

Twoja twarz brzmi znajomo 16 – uczestnicy „wybuchowej” edycji i ich niezapomniane momenty 

W 16. edycji trenerką była m.in. nauczycielka śpiewu Agnieszka Hakiert, która tę edycję programu określiła jako wybuchową: „Pierwszy raz mieliśmy uczestnika zza granicy i tak młodą uczestniczkę jak Viki Gabor”. Trenerami byli też choreografowie: Krzysztof Kris Adamski i Adrianna Piechówka. Kto z ich podopiecznych zrobił największy postęp? Oto wykonawcy 16. edycji: 
  • Patryk Cebulski – operujący barwą głosu Alicji Majewskiej w piosence „Być kobietą”. 
  • Wiktoria Viki Gabor – czarowała talentem między innymi jako Rihanna.
  • Anna Jurksztowicz – wysoko oceniana jako Bette Midler;
  • Andrzej Kozłowski – widzowie zapamiętali go jako klimatycznego Krzysztofa Krawczyka. „Niebywałe!” – potwierdziła Małgorzata Walewska, która wstała w odpowiedzi na owacje widowni; 
  • Karolina Pisarek – krytykowana przez jury i widzów; choć w programie bronił jej Michał Wiśniewski, to ostatecznie finalistka „Top Model”  stwierdziła, że mężczyzna był tak czuły tylko przed kamerą; 
  • Maciej Radel – wzruszył widzów jako Edmund Fetting w piosence „Nim wstanie dzień”. 
  • Ania Rusowicz – w finale jako Etta James. Jak przyznali jurorzy – Anna zrobiła duży postęp. 
  • Johan Danzel Waem – w finale zaśpiewał Czesława Niemena („Płonąca stodoła”), zdobywając wygraną.

"Twoja twarz brzmi znajomo 16" - Wiadomości

"Twoja twarz brzmi znajomo 16" - Wideo