Reklama
Reklama

Kamil Stoch dorobił się sporego majątku. Oto jak mieszka słynny skoczek

Kamil Stoch (35 l.) to jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. Lata treningów i liczne sukcesy sprawiły, że dzisiaj sławny skoczek narciarski może pochwalić się niemałą fortuną. Szacuje się, że obecnie jego majątek wynosi 10 mln złotych. Jak wyglądają zarobki sportowca?

Kamil Stoch - kariera sportowa

Kamil Stoch to jeden z najsłynniejszych skoczków narciarskich ostatnich lat. Dzięki swoim sukcesom zyskał miano godnego następcy Adama Małysza. Na koncie ma udział w najważniejszych wydarzeniach sportowych. Wielokrotnie zajmował miejsce na podium w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Zdobył m.in. Kryształową Kulę w Pucharze Świata i był trzykrotnym złotym medalistą w zimowych igrzyskach olimpijskich.

12 lat temu poślubił Ewę Bilan-Stoch, która jest jednocześnie jego menadżerką i największym wsparciem. Kariera sportowa Kamila Stocha i ręka do biznesu obojga małżonków sprawiły, że Stochowie nie mogą narzekać na brak środków.

Reklama

Udział w zawodach skoków narciarskich

Udział w zawodach skoków narciarskich to główne źródło dochodu Kamil Stocha. Wysokość jego honorarium zależy jednak od prestiżu wydarzenia i zajętego miejsca. Choć sezon 2021/2022 nie należał do specjalnie udanych, to skoczek zarobił podczas niego 222 tys. złotych.

W poprzednich latach ze względu na duże sukcesy kwoty były naprawdę imponujące. Np. za poprzedni sezon (2020/2021) zarobił 586 tys. zł, za 2019/2020 było to 233 tys. zł, za 2018/2019 - 517 tys. zł, a za 2017/2018 - aż 1,2 mln złotych!

Liczne współprace i sponsorzy

Na zarobki Kamila Stocha składają się nie tylko udział i wygrana w zawodach, ale i wynagrodzenie od sponsorów. Im zawodnik osiąga lepsze wyniki i staje się bardziej rozpoznawalny, na tym wyższe stawki może liczyć.

Skoczek współpracował m.in. z marką Atlas, Sobiesław Zasada Automotive, Isover, 4F, Play, Lotos, Renault, Visa, Blachotrapez, Breitling i Vivo.

Własna marka i prywatne muzeum

Kamil Stoch jest nie tylko doskonałym sportowcem. Jak się okazuje, razem z żoną, Ewą, mają żyłkę do biznesu. Skoczek posiada własną markę odzieżową Kamiland, której produkty można kupić w sklepie internetowym jego żony. 

Ponadto w Zakopanem mają prywatne muzeum, w którym można zobaczyć trofea, sprzęt i zdjęcia związane z karierą Kamila Stocha. Skoczek założył także klub narciarski KS Eve-nement Zakopane, w którym szkoleni są młodzi skoczkowie.

Zapytany w wywiadzie dla "Tatra Magazine" o plany rozwoju firmy zaznacza, że to żona, która prowadzi agencję marketingu sportowego Eve-nement, dba o jego biznesy:

"O plany rozwoju należałoby pytać moją żonę. Ciągle ma nowe pomysły i nawet te, które wydawały mi się nierealne, sukcesywnie wprowadza w życie. Kamiland to nie jest jej jedyne zajęcie - Ewa ma swoją agencję marketingu sportowego oraz klub sportowy [...]".

Ogromny dom i drogie samochody

W Zębie, rodzinnej miejscowości skoczka, można zobaczyć jego imponujący dom, gdzie mieszka wraz z żoną. Jest wykonany z drewna w prawdziwie góralskim stylu. Położona na wzgórzu okazała rezydencja jest atrakcją całej okolicy. Wokół znajduje się duży ogród z niezwykłym widokiem na Tatry.

Willa Kamila Stocha wygląda imponująco nie tylko z zewnątrz. W środku panuje klimat, będący połączeniem góralskiego stylu z nowoczesnością. Całość prezentuje się naprawdę ciekawie. 

Kamil Stoch jest też posiadaczem dwóch drogich samochodów, m.in. Audi Q5 quattro, które wygrał w 2017 roku i Mercedesa GLA 45 AMG.

Długa droga do sukcesu

Choć Kamil Stoch może się pochwalić naprawdę dużym majątkiem, to na swój sukces pracował od 3. roku życia. Pierwszy skok na nartach oddał w wieku czterech lat. Przez lata trenował w różnych klubach sportowych i brał udział w licznych zawodach młodzików, juniorów i seniorów. Ze sportem Kamil Stoch jest związany od dziecka, dlatego nic dziwnego, że zdobył tytuł magistra na Krakowskim AWF-ie.

Zapytany o receptę na sukces w wywiadzie dla skijamping.pl odpowiada: "Ciężka praca połączona z wiarą w siebie. Te dwa składniki dokładnie zmieszać i dodać dużą ilość (nie żałować) RADOŚCI z tego, co się robi!".

Zazdrościmy pokaźnego majątku i życzymy dalszych sukcesów na skoczni!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | Ewa Bilan-Stoch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy