Ergonomiczne meble biurowe dla lepszego funkcjonowania

Praca za biurkiem nie zawsze bywa łatwa i przyjemna. Są dni, kiedy po kilku pierwszych godzinach nasz kręgosłup wysiada, nogi niemiłosiernie puchną, a cała reszta woła o pomstę do nieba. Nie każdy pracownik jest w stanie wytrzymać przy biurku aż 8 godzin. Jedna przerwa również niewiele zmienia. Jeśli jesteś pracodawcą, który dba o swoich pracowników, warto zadbać o nich jeszcze bardziej, decydując się na meble biurowe w wydaniu aktywnym.

Meble gabinetowe - jak możesz ćwiczyć podczas pracy?

Młodzi ludzie, którzy lądują za biurkiem na 8 godzin dziennie nie zawsze są w stanie wytrzymać. Duże ambicje, odchudzanie w zamyśle, a praca siedząca z pewnością temu nie sprzyja. Współcześnie można jednak ten problem częściowo rozwiązać. Przykładem tego są tanie meble biurowe ergonomiczne, które pozwalają na trochę ruchu podczas pracy nawet typowo komputerowej.

Klasyczne biurka odchodzą do lamusa. Ich zastępcami zostają biurka z regulowaną wysokością. Są bardzo przystępne w codziennym użytkowaniu, a ponadto pozwalają swobodnie zmieniać pozycję podczas pracy, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Systemy mebli biurowych ergonomicznych to ciekawa alternatywa dla dotychczas nieruchomych mebli i nieruchomych pracowników, którzy niejednokrotnie skarżyli się na bóle kręgosłupa, spuchnięte nogi oraz zastane mięśnie. Nowoczesne biurka są na tyle ciekawym rozwiązaniem, że powinny znaleźć się w każdej firmie, a nawet w domu. 

W sali konferencyjnej, zamiast tradycyjnego stołu oraz krzeseł, warto zastosować podobne rozwiązanie co w przypadku biurek. Stół łatwy do podnoszenia, przy którym, zamiast siedzieć, pracownicy wraz z szefem na zebraniu będą stać. Taka pozycja sprzyja lepszym pomysłom, kreatywności oraz odbywania konwersacji. Meble do biura domowego, jak i tradycyjnego, w tym biurka z regulacją wysokości to strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy dobrze się czuć i dobrze wyglądać.

Kolejnym sposobem na aktywność jest bieżnia biurowa. Każdy z pracowników powinien mieć własne pół godziny czasu, aby skorzystać z takiego udogodnienia. Niewielka aktywność sprzyja lepszemu myśleniu, kreatywności i rozwiązywaniu problemów, a przy okazji nie zmusza do chodzenia na siłownię po pracy.

Funkcjonalne meble biurowe - zmieniaj pozycję

Biurko dające możliwość regulacji wysokości to niezaprzeczalny hit. Przynosi ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim gwarantuje łatwość obsługi, zwiększony przepływ krwi, szybszą utratę tkanki tłuszczowej, zróżnicowane postawy, które pozytywnie wpływają na plecy - stanie odciąża je. Jeśli pracujemy jako osoba przy telefonie, powinniśmy dążyć do pozycji stojącej, gdyż wtedy nasz głos jest znacznie bardziej donośny, a przy okazji pewniejszy i wyraźniejszy.

Aktywne meble pracownicze - korzyści płynące z ich użytkowania

Aktywne meble do biura to nie tylko biurka. To również ciekawy rower treningowy, który jednocześnie może służyć jako krzesło podczas pracy przy biurku oraz rowerek, na którym z łatwością można ćwiczyć nogi. Krzesła przy biurku wcale nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie. Krzesła powinny być wyjątkowe, muszą zapewniać człowiekowi ruch, mimo tego, że siedzi. Dlatego właśnie w ramach krzesła można wykorzystać rowerek, który jest sposobem na aktywność.

Wyposażenie biura to bardzo ważny temat. Jeśli jesteś pracownikiem i masz wpływ na to, co znajdzie się w biurze, zastanów się dokładnie, czego potrzebujesz Ty oraz czego potrzebuje Twoje biuro oraz współpracownicy. W asortymencie https://www.ajprodukty.pl/ znajdziesz eleganckie meble biurowe, które gwarantują funkcjonalność, a przy okazji robią rewelacyjne pierwsze wrażenie.

Akustyka w pracy - wskazówki, jak ją ulepszyć

By ułatwić korzystanie z biura, warto zadbać o jego dobrą akustykę. Open space to wygodny sposób na rozmieszczenie pracowników, jednak należy dokładnie przemyśleć zasadność tego wyboru. Jeśli nasi pracownicy głównie siedzą przy telefonach i głośno rozmawiają, a praca pozostałych wymaga ogromnego skupienia, warto rozważyć dodatkowe przegrody akustyczne. 

Ciekawym rozwiązaniem, które sprzyja wygłuszeniu biura, są tekstylia oraz tkaniny. Tłumią hałas, a ponadto są niezwykle miłe dla oka. Otwarte regały działają niczym tłumik dźwięków, z kolei meble tapicerowane są przy okazji niezwykle wygodne. Naturalne pochłaniacze dźwięków to rośliny, które dodatkowo skutecznie oczyszczają powietrze oraz znacznie uprzyjemniają otoczenie, w którym znajdują się pracownicy. Dodatkowo można zastosować miękkie podkładki filcowe lub meblowe, dźwiękochłonne tablice czy ścianki podłogowe.

Ścianki do biura - w co można zainwestować?

Jeśli zastosowane wyżej rozwiązania nie przynoszą rezultatów, warto zastosować różnorakie ścianki, które nieco rozgraniczą powierzchnie. Ścianki działowe z ekranami dźwiękochłonnymi to ciekawe rozwiązanie, które rozbija fale dźwiękowe, rozprasza je w pomieszczeniu i nie pozwala na wydostanie się ich poza obręb ścianki.

Ścianki biurkowe są znacznie subtelniejsze od ścianek działowych. Zakłada się je na tył biurka, tym samy oddzielając jednego pracownika od drugiego. Ostatnią propozycją są panele ścienne, które stanowią skuteczny sposób na zmniejszenie hałasu w biurze.

.