Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czym się kierować przy wyborze klawiatury dla gracza?

Na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie tak samo, jak inne klawiatury. Jeśli jednak przyjrzysz im się bliżej to zauważysz drobne różnice. Klawiatury gamingowe budowane są w ten sposób, aby ułatwiać graczom prowadzenie wirtualnej rozgrywki. Sprawdź, czym należy kierować się przy wyborze idealnej klawiatury gamingowej.

Rozmiar klawiatury

To pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Jeśli pierwsze research na temat klawiatur graczy jest już za Tobą, to zapewne wiesz, że część z nich posiada znacznie więcej przycisków niż inne. Doskonale widać to na przykładzie laptopów, gdzie wielkość ekrany dyktuje, ile przycisków zmieści się na klawiaturze.

Klasyczna klawiatura posiada 104 klawisze, w tym pełną sekcję QWERTY, klawiaturę numeryczną, klawisze funkcyjne i kierunkowe klawisze kursora. Ze względu na tak duża ilość przycisków, takie klawiatury są zazwyczaj stosunkowo duże.

Dlatego gracze wybierają najczęściej mniejsze klawiatury, pozbawione klawiatury numerycznej. Tak jest wygodniej. Znajdziesz je na przykład w sklepie internetowym morele.net.

Klawiatury mechaniczne i membranowe

Istotne są również wnętrzności klawiatury. Rozumiemy przez to sposób, w jaki klawisze rejestrują, że zostały naciśnięte, oraz jak się czują i brzmią, gdy są naciskane. Większość standardowych klawiatur dostępnych na rynku wykorzystuje technologii membranową.

Są one niedrogie w produkcji i pozwalają na bardzo cienkie konstrukcje. Wszystko dzięki warstwie gumy lub silikonu, które działają jak sprężyna. Klawiatury membranowe są bardzo uniwersalne.

Alternatywnym rozwiązaniem są klawiatury mechaniczne. W nim pod każdym z klawiszy znajduje się dedykowany przełącznik mechaniczny. Każdy z nich ma własną obudowę, sprężyny i trzpienie. Zapewniają one wyraźne kliknięcie, które jest bardzo słyszalne.

Dla graczy polecane są klawiatury mechaniczne (np. klawiatura razer). Są one dużo bardziej precyzyjne, a jednocześnie dużo mocniejsze - mogą wytrzymać nawet 40-50 milionów kliknięć, zanim trzeba będzie je wymienić.

Dedykowane przyciski

Niektóre klawiatury do gier są wyposażone w dedykowany zestaw przycisków, które zwykle znajdują się po lewej stronie. Doskonale sprawdzają się one w złożonych grach, takich jak na przykład World of Warcraft. Dzięki nim gracz nie musi już korzystać z myszy, aby otworzyć dedykowane okno. Wystarczy przypisać komendę do odpowiedniego przycisku i cieszyć się z szybkości grania. Te dziesiętne części sekundy, często decydują o sukcesie gracza.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »