Czy jest blizna po usunięciu tatuażu?

Wybierając wymarzony tatuaż, po jego wykonaniu nie zawsze jesteśmy zadowoleni z efektu finalnego. Niekiedy wzór przestaje nam się podobać po wielu latach, co wtedy? Rozwiązaniem tego problemu estetycznego może być medycyna estetyczna, a dokładniej laserowe usuwanie tatuażu. Czy rozbicie pigmentu przez skoncentrowane wiązki laserowe jest bolesne? Ile trwa jedna sesja zabiegowa i kto najczęściej korzysta z laseroterapii? Sprawdźmy.

Laserowe usuwanie tatuażu a blizny

Tatuaż polega na wprowadzeniu czarnego lub kolorowego pigmentu do skóry właściwej. Tego typu trwały wzór wykonujemy z bardzo różnych motywacji, niekiedy by upamiętnić bliskich, ważne wydarzenia w naszym życiu lub upodobnić się do naszych idoli. Jednak część osób z tatuażami na pewnym etapie życia postanawia pozbyć się tego typu ozdoby z ciała, stąd rosnąca popularność zabiegów laserowego usuwania tatuażu. Niektóre z nich obawiają się, że usuwanie tatuażu laserem może pozostawić na skórze nieestetyczne i trwałe blizny, czy słusznie?

Prawidłowo wykonany zabieg laserowego usuwania tatuażu nie pozostawia blizn. Bardzo ważne jest oddanie się ręce wykwalifikowanej i doświadczonej osoby, w przeciwnym razie może dojść do włóknienia skóry wokół cząstek tatuażu. 

Osoby, które zdecydują się na usunięcie niechcianego tatuażu za pomocą dermabrazji lub peelingu chemicznego muszą liczyć się z ryzykiem pojawienia się blizn, dlatego rozsądniej jest wybrać laseroterapię.

Nie wiesz, gdzie można wykonać ten zabieg i pozbyć się nieudanej pracy tatuażysty w bezpieczny sposób? Laserowe usuwanie tatuażu jest dostępne m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

W zależności od indywidualnego przypadku i wskazań specjalista może usunąć Twój stary lub nieudany tatuaż posługując się laserem pracującym w technologii piko- lub nanosekundowej. Urządzenie niszczy barwnik, rozbijając duże cząsteczki na coraz mniejsze. 

Zabieg laserowego usuwania tatuaży charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, nie jest przyjemny, jednak specjalny system chłodzący znacznie poprawia komfort pacjenta, łagodząc dokuczliwe doznania. Ilu sesjom laseroterapii trzeba się poddać, aby trwale pozbyć się tatuażu? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wszystko zależy od głębokości umieszczenia i rodzaju pigmentów użytych do wykonania tej ozdoby ciała. Zwykle potrzeba co najmniej kilku sesji. Ile trwa jedno spotkanie w gabinecie specjalisty? Od 5 do 30 minut (im większy i starszy tatuaż, tym dłużej trwa sesja zabiegowa). 

Warto zaznaczyć, że nie da się usunąć tatuażu laserem podczas jednego spotkania i w przypadku tego typu procedur zabiegowych należy uzbroić się w cierpliwość. Z każą kolejną sesją, tatuaż staje się jaśniejszy i mniej widoczny, a kolejne wizyty odbywają się 6-8 tygodni.

Laserowe usuwanie tatuażu a przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi laserowego usuwania tatuażu nie zawsze są możliwe do wykonania, warto w tym miejscu przedstawić listę czynników wykluczających, którą każdy pacjent poznaje podczas wstępnej wizyty w gabinecie, a są to:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna,
  • przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym,
  • aktywne infekcje skóry w rejonie zabiegowym,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • choroby nowotworowe.

Podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu lekarz medycyny estetycznej przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, ocenia ogólny stan zdrowia i na tej podstawie podejmuje decyzję o kwalifikacji do laseroterapii, bądź też nie. Na spotkaniu specjalista informuje też pacjenta o zaleceniach przed i pozabiegowych, do których należy się dostosować.

Kto najczęściej korzysta z laserowego usuwanie tatuażu?

Masz dodatkowe pytania związane z zabiegiem laserowego usuwania tatuaży? Jeśli chcesz porozmawiać z doświadczonymi i wykwalifikowanymi ekspertami w tym temacie, umów się na wstępną konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące laseroterapii i najnowszych technologii stosowanych podczas zabiegów.

Artykuł sponsorowany

.