Reklama

Reklama

Reklama

To miała być zbrodnia doskonała. Patrizia Gucci trafiła jednak do więzienia

To jedna z najsłynniejszych tragedii, która wstrząsnęła światem mody. Zabójstwo Maurizio Gucciego w 1995 roku, które zostało zlecone przez jego byłą żonę, emocjonuje do tej pory, zwłaszcza dzięki filmowi „Dom Gucci”.

Kiedy Patrizia Reggiani poznała Maurizio Gucciego, obiecała sobie, że zrobi wszystko, aby z nim być. Kobieta kochała luksus, przepych, złoto, a małżeństwo z przyszłym milionerem jej to gwarantowało. Ku jej zadowoleniu Gucci zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Ich rodzące się uczucie zostało wspaniale ukazane w "Domu Gucci". W roli Patrizii mogliśmy zobaczyć Lady Gagę, a jako Maurizia - Adama Drivera. Podobieństwo było naprawdę uderzające!

Reklama


"Maurizia" Gucci i ich ekskluzywne życie

Rodolfo Gucci, ojciec Maurizio, nie popierał małżeństwa pary, bo uważał, że wybranka syna jest... za prosta i zależy jej wyłącznie na ich pieniądzach, a przede wszystkim nazwisku! Senior prosił o wsparcie kardynała, jednak Maurizio nie posłuchał go i wziął ślub z Patrizią.

Para wyprzedziła o dekady innych i już w latach 70. XX wieku nadała sobie przydomek. Określała siebie jako "Maurizia". Teraz o Patrizii i Maurizio zapewne mówiłoby się "power couple". Między nimi była naprawdę wielka miłość, jednak... bardziej niż siebie, kochali ekskluzywne życie.

Źródła historyczne podają, że para latała prywatnymi odrzutowcami, miała ogromny apartament na Manhattanie, a w swoim garażu miała setki samochodów - oczywiście z rejestracją "Maurizia". W filmie nie omieszkano o tym wspomnieć.Kłótnia za kłótnią

Była miłość, pieniądze, pasja... Co mogło pójść nie tak? Ród Gucci od lat był poróżniony w kwestii wpływów. Bracia Rodolfo i Aldo rywalizowali między sobą, który z nich po śmierci ojca, Guccio Gucciego, bardziej przysłużył się domowi mody i powinien zostać przewodniczącym grupy Gucci. Bracia byli skłóceni już do końca życia.

Największy dramat zaczął się jednak po śmierci Rodolfo, kiedy 50% udziałów w domu mody przypadło Mauriziowi, który nie miał zupełnie żadnego doświadczenia w biznesie. Patrizia, jak pokazuje film, była bardzo chciwa i sterowała mężczyzną, aby ten zrobił wszystko, by mieli jak najwięcej wpływów i pieniędzy. Kobieta nie mogła odżałować, że na rynku można kupić ich podrobione produkty. W małżeństwie zaczęły się kłótnie.


Patrizii tak zależało na pieniądzach, że zmanipulowała Paola, kuzyna Maurizio, by ten doniósł na swojego ojca. Ojciec mężczyzny stanął mu na drodze w otworzeniu swojej firmy pod nazwiskiem Gucci, dlatego bez zastanowienia zgłosił finansowe uchybienia Aldo policji. Paolo widział więcej korzyści płynących z relacji z Mauriziem i Patrizią, ponieważ dawali mu szansę na wyraz artystyczny w kolekcjach, które mógł wypuszczać pod ich nazwiskiem.

Przez nieumiejętne zarządzanie biznesem w firmie Gucci piętrzyło się od problemów, a między Patrizią i Mauriziem coraz częściej dochodziło do kłótni. Para miała zupełnie inne wizje rozwoju domu mody. Dodatkowo Aldo, po wyjściu z więzienia, oskarżył bratanka o fałszerstwo podpisów ojca, a swoje udziały sprzedał zewnętrznej firmie. Czy to przez decyzję Aldo Gucciego rozpadło się małżeństwo Patrizii i Maurizia? To był gwóźdź do trumny związku słynnej pary.


Rodzinne tragedie: rozwód i zabójstwo

Adam Driver, który wcielił się w rolę Maurizio, pokazał, jak przytłaczająca była dla Gucciego Patrizia. Wiecznie niezadowolona, wciąż chciała więcej i więcej - nie było dla niej ważniejszej sprawy niż pieniądze. Mężczyzna zrozumiał, że żona nie wyszła za niego, tylko za członka klanu Gucci.

W 1985 roku Maurizio odszedł od żony pod pretekstem wyjazdu służbowego. Już nigdy do niej nie wrócił, a informację o dokumentach rozwodowych przekazał jej jego przyjaciel.


Czy Maurizio będzie szczęśliwy bez Patrizii?

Patrizia nie mogła przeboleć, że mąż odciął ją od luksusu i najprawdopodobniej obdarowuje wspaniałymi prezentami nową kobietę. Wciąż oddalała moment rozwodu, by w końcu w 1994 roku skapitulować. W ramach ugody rozwodowej Gucci zgodził się wypłacać Patrizii roczne alimenty w wysokości 1,47 miliona dolarów.


Niestety kobiecie to nie wystarczyło. Rozżalona, zdecydowała się na wynajem płatnego zabójcy, który w 1995 roku zastrzelił jej byłego męża przed biurem Gucci. W dniu, kiedy Maurizio zginął, Patrizia napisała w swoim pamiętniku jedno słowo - raj. Śmierć mężczyzny przywróciła jej wiarę w powrót do luksusów.

W 1998 roku Patrizia została oskarżona o zlecenie zabójstwa i dostała wyrok na prawie 30 lat. Kobieta zdradziła, że nie mogła się pogodzić z tym, że jej były mąż miał wziąć ślub, a jej alimenty spadłyby o połowę.


Gucci o "Domu Gucci"

Rodzina Gucci potępiła film "Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta. Mimo pięknych zdjęć i wspaniałej obsady Gucci ogłosili, że sposób, w jaki została ukazana ich rodzina, jest okrutny, ponieważ bazuje na największej tragedii w historii ich rodu. Podobno wiele sytuacji zostało wymyślonych i bezcześci ich dobre imię. Tabloidy jednak podały, że Patrizia Reggiani (po rozwodzie musiała zrezygnować z nazwiska po mężu) była zachwycona, że zagrała ją sama Lady Gaga. Cóż... to dla byłej Pani Gucci wyróżnienie, ale też sposób, by zasłynąć na nowo.

Zobacz też:

Gucci: Tym morderstwem żył cały świat. Sprawa wraca...

Od zabójstwa do książki. Jaka jest historia Krystiana Bali - autora "Amoku"?

Tylko on zna prawdę - sprawa O.J. Simpsona

Metamorfoza Krzysztofa Ibisza - jak prezenter zmieniał się przez lata?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Patrizia Gucci | maurizio gucci | Patrizia Reggiani

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy