Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

​Zarzucono jej udział w morderstwie ponieważ… broni osób LGBT

Aktywistka, Anna Strzałkowska z Rady ds. Równego Traktowania przy prezydencie Gdańska została poproszona przez TVP o wywiad na temat zabójstwa sprzed lat, którego ofiarą padła jej szkolna przyjaciółka. „Dziennikarz zasugerował, że za tym morderstwem stoję ja”. Dlaczego?

Aktywistka walcząca o prawa osób LGBT, wykładowczyni akademicka, lesbijka przedstawicielka  stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado, wiceprzewodnicząca Rady ds. Równego Traktowania przy prezydencie Gdańska, wiele lat temu przeżyła wielką tragedię. Jej bliska przyjaciółka, Daria Reluga została brutalnie zgwałcona i zamordowana przez dwóch mężczyzn. 

Sprawcy nigdy nie zostali ujęci, śledztwo utknęło. Prof. Strzałkowska, kiedy tylko może, wraca do tej tragicznej sprawy, w nadziei, że może wydarzy się coś, co pozwoli policjantom wpaść na nowy trop.  Jak tłumaczy na Facebooku: 

Zarzucono jej udział w morderstwie, bo broni osób LGBT

Reklama

Kilka dni temu do Anny Strzałkowskiej zgłosił się dziennikarz TVP z prośbą o wywiad w sprawie morderstwa sprzed lat. Jak przyznaje prof. Strzałkowska, chociaż nie bardzo jej po drodze z telewizją publiczną, z powodu osobistego zaangażowania w tragedię przyjaciółki, zgodziła się na spotkanie.  Jak ujawnia na Facebooku, dziennikarz nakreślił jej kierunek, w jakim podąży rozmowa: 

W trakcie przywoływania traumatycznych wspomnień, Anna Strzałkowska zorientowała się, że dziennikarz przyszedł na rozmowę z góry obraną hipotezą: 

Jak wyjaśnia prof. Strzałkowska, powodem, dla którego dziennikarz założył (albo szefowie mu to zasugerowali), że miała coś wspólnego z morderstwem przyjaciółki jest jej… orientacja seksualna. Jak pisze Strzałkowska: 

Anna Strzałkowska nie ukrywa, że zszokowała ją beztroska, z jaką dziennikarz TVP potraktował zadanie wykorzystania ludzkiej tragedii do nagonki na osoby LGBT. Jak komentuje kobieta, w swojej propagandzie telewizja publiczna potwierdza, że jest gotowa iść, w dosłownym sensie, po trupach:

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: LGBT | moderstwo | aktywistka | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje