Reklama
Reklama

Youtuber Okiem Kosmetologa skazany za zniesławienie Skin79. Jest prawomocny wyrok

Kacper L., znany internautom jako Okiem Kosmetologa, został skazany prawomocnym wyrokiem za zniesławienie firmy kosmetycznej Skin79. To jednak nie pierwsze problemy z prawem Youtubera.

Kacper L. jest twórcą popularnego kanału na Youtubie o nazwie Okiem Kosmetologa. W swoich nagraniach publikuje szczegółowe recenzje kosmetyków i obnaża prawdę dotyczącą ich składów.

"Witam w świecie prawdy o kosmetykach! Na tym kanale znajdziecie rzetelne informacje odnośnie produktów do pielęgnacji, jak i również o oszustwach firm kosmetycznych. Świadomość konsumencka musi zdecydowanie wzrosnąć, to jest najważniejsze. Koniec z okłamywaniem nas przez firmy kosmetyczne" - apeluje na kanale, który zebrał już prawie 120 tysięcy subskrypcji.

Jego najpopularniejsze filmiki mają prawie pół miliona wyświetleń.  

Reklama

Okiem Kosmetologa z wyrokiem za zniesławienie

Firma kosmetyczna Skin79 oskarżyła youtubera o zniesławienie. W 2019 roku kosmetyki z linii Deynn Beauty nazywał "śmieciami", a ich składy - "śmieciowymi". Twórcy zasądzono ograniczenie wolności i przeprosiny dla firmy.  

Youtuber zapowiedział apelację, jednak Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim uznał rację Skin79 i skazał youtubera na karę ograniczenia wolności w formie miesiąca prac społecznych. Nieprawomocny wyrok zapadł pod koniec kwietnia 2021 roku.

Radca prawny reprezentujący Skin79 poinformował, że Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Kacpra L. winnego zniesławienia. Miało to miejsce 15 października.

Prawniczka podkreśla, że należy pokazywać influencerom oraz ich odbiorcom, że wolność słowa doznaje ograniczeń oraz, że mamy jedno prawo, które dotyczy każdego użytkownika social mediów w takim samym stopniu.

Dodała, że ataki influencerów w sieci stanowią poważne zagrożenia dla przedsiębiorstw i ich produktów, często bez możliwości obrony.

Nie są to jednak pierwsze problemy z prawem Youtubera. Kacper L. został skazany na dwa lata więzienia za wyłudzanie danych w sierpniu 2020 roku.

Twórca kanału Okiem Kosmetologa zamawiał kosmetyki dla klientów, tworząc fałszywe profile konsultantów jednej z firm kosmetycznych. Straty oszacowano wówczas na 20 tysięcy złotych.

Zobacz też:

To Wieniawa miała reklamować fast foody

Kaczyński o Tusku: ten człowiek nie potrafi przegrywać

Młodsza siostra Britney Spears ponosi konsekwencje swojej obojętności na jej los

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziesz na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: DEYNN
Reklama
Reklama
Reklama