Reklama
Reklama

Wściekły Putin ostrzega Zachód: "Jest to broń obosieczna". Przerażająca deklaracja dyktatora!

Władimir Putin (69 l.) od wielu tygodni pozostaje na ustach niemal całego świata. Mimo że imperialistyczne zapędy dyktatora nie były tajemnicą, to nie da się ukryć, że jego agresja na Ukrainę zmieniła oblicze dzisiejszej Europy. Świat odpowiedział natychmiast na działanie barbarzyńcy, który teraz... straszy Zachód.

Władimir Putin przez wiele lat robił sobie grunt pod zaatakowanie niepodległej Ukrainy. Przez wiele lat mamił swoich obywateli kremlowską propaganda. Robił to tak umiejętnie, że dzisiaj większość Rosjan nie wierzy nawet w barbarzyńskie ataki swojego przywódcy.

Próbkę sił zaprezentował już w 2014 roku, gdy zaanektował Krym. Okazało się jednak, że to był dopiero początek. Prezydent Federacji Rosyjskiej już kilkanaście lat temu zapowiadał, że jego celem jest odbudowa Wielkiej Rosji.

Reklama

Prezydent nie spodziewał się jednak, że atak na Ukrainę nie przebiegnie wcale po jego myśli, a przynajmniej nie w całości. 24 lutego zaatakował naszego wschodniego sąsiada i spodziewał się, że szybko uda mu się zająć Kijów i zainstalować w nim władze marionetkowe.

Nie przewidział jednak, że Zachód stanowczo odpowie na jego agresję, a Zachód z pełną stanowczością odpowie na bestialski czyn Putina. Zastosowane sankcje powoli całkowicie pogrążają rosyjską gospodarkę, a Putinowi pali się grunt pod nogami.

Nie da się ukryć, że powoli kończy mu się cierpliwość. Słaba armia, przestarzały sprzęt i wysokie morale Ukraińców sprawiły, że armia rosyjska zostaje odparta z niektórych okupowanych terenów, a prezydentowi Rosji puszczają nerwy.

Putin straszy państwa Zachodu

Na ostatniej wideokonferencji 5 kwietnia nie krył irytowania. Putin w trakcie spotkania ostrzegł kraje Zachodu i po raz kolejny zareagował na nakładane na Rosję i oligarchów sankcje. Podkreślił, że wszelkie działania zmierzające do zamrożenia i przejęcia rosyjskich aktywów znajdujących się na Zachodzie będą "zbyt daleko idącym posunięciem.

Stany Zjednoczone i Niemcy nie mają jednak zamiaru się zatrzymywać. Zapowiedziane są bowiem kolejne sankcje gospodarcze dla Rosji.

Ursula von der Leyen podczas konferencji prasowej wyjawiła, że Rosję obejmą kolejne ograniczenia. Szefowa Komisji Europejskiej poinformowała, że został nałożony zakaz importu na węgiel z Rosji, całkowity zakaz transakcji w czterech kluczowych rosyjskich bankach.

Kolejne punkty mają obejmować zakaz wstępu do portów w UE dla rosyjskich statków, zakaz eksportu w kluczowych obszarach: zaawansowane półprzewodniki, maszyny i sprzęt transportowy, a także "konkretne nowe zakazy importu o wartości 5,5 mld euro".

Zobacz też:

Władimir Putin zna już datę zakończenia wojny?! Zaskakujące, co wyjawił polski generał

Władimir Putin pęknie z wściekłości?! Uderzyli w jego najczulszy punkt! To koniec!

Wojna w Ukrainie. Przewodnicząca PE: Ukraina wygra tę wojnę, a my jej w tym pomożemy

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy