Reklama

Reklama

Reklama

Wiadomo, co się stało z zaufanym człowiekiem Putina! Zaskakujące wieści o Siergieju Szojgu

Władimir Putin (69 l.) posiada wąskie grono ludzi, którym ufa. Ostatnio jeszcze bardziej się ono zacieśniło, gdy okazało się, że wojna w Ukrainie nie idzie po jego myśli. Media na całym świecie zastanawiały się, gdzie zniknął Siergiej Szojgu, minister rosyjskiej obrony, który niedawno był jeszcze jednym z najważniejszych dla niego ludzi. Ukraina spieszy z odpowiedzią!

Dziennikarze agencji "RIA Novosti" przed kilkoma dniami ustalili, że Szojgu ostatni raz był widziany niemal dwa tygodnie temu. Jego nieobecność ich zdziwiła, bowiem wcześniej każdego dnia pojawiał się w państwowej telewizji.

Gdzie zniknął Siergiej Szojgu?

Ostatni materiał z jego udziałem pochodził z 11 marca. Wówczas to wręczał państwowe wyróżnienia żołnierzom, którzy brali wcześniej udział w walkach w Ukrainie. Od razu pojawiło się kilka teorii, które miały wyjaśniać jego zniknięcie.

"RIA Novosti" dowiedziała się, że polityk miał cierpieć na problemy kardiologiczne. Informowali, że ponoć nabawił się ich na skutek długotrwałego stresu. Inni twierdzili zaś, że jest wyczerpany szalonymi pomysłami prezydenta Rosji.

Reklama

Dyktator, podejmując decyzję o ataku Ukrainy 24 lutego, nie przypuszczał nawet, że źle wyszkolone wojsko, przestarzały sprzęt i przede wszystkim wysokie morale Ukraińców i ich heroiczna walka sprawią, że wszystko nie pójdzie po jego myśli.

W związku z tym pojawiły się także pogłoski, że sam Putin odsunął Siergieja ze stanowiska, bowiem walki w Ukrainie przebiegają inaczej, niż sobie to zaplanowali. Miał oskarżać polityka o niepowodzenie działań wojskowych.

Ukraina zna odpowiedź

Wczoraj Anton Geraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował, co stało się z Siergiejem Szojgu. Okazuje się, że mężczyzna nie pojawiał się publicznie, bo miał mieć atak serca.

Dzień wcześniej rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow utrzymywał jednak, że Szojgu ma teraz na głowie inne rzeczy, stąd jego nieobecność w przestrzeni publicznej.

Agencja Interfax pisała z kolei, że polityk pozostaje w stałym kontakcie z Putinem i informuje go na bieżąco na temat działań w Ukrainie. Kremlowski kanał RIA Kremlinpool opublikował także nagranie, na którym widać Szojgu. 

Nie sposób jednak mieć pewność, czy nie zostało ono spreparowane i właściwie, kiedy zostało wykonane. Nie wiadomo więc tak naprawdę, jak sytuacja przedstawia się w rzeczywistości. 

Zobacz też:

Wołodymyr Zełenski wybuchnął śmiechem podczas wywiadu. Zaskakujące, o co go zapytali!

Władimir Putin przemawiał na propagandowym wiecu w Moskwie! Niebywałe, co stało się potem!

Putin wcale nie przemawiał ze szklanego pudełka? Ekspert wyjaśnia

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Siergiej Szojgu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy