Reklama

Reklama

Reklama

W TVP wielkie oburzenie! Tak Zełenski potraktował polskich dziennikarzy?

Wołodymyr Zełenski ponownie spotkał się ostatnio z zagranicznymi dziennikarzami, z którymi rozmawiał ponad godzinę. Wysłannik TVP Jacek Łęski nie krył jednak oburzenia związanego z tym, że na spotkanie nie zaproszono Polaków. "Kolejny raz nie było miejsca i czasu dla dziennikarza z Polski" - oburza się na Twitterze...

Od ponad trzech tygodni trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą trwa istne piekło, które zgotował Ukraińcom Władimir Putin. 

Oczy całego świata są zwrócone m.in. na Wołodymyra Zełenskiego, który wykazał się wręcz heroiczną postawą i już został okrzyknięty prawdziwym mężem stanu. 

Prezydent jest w stałym kontakcie z zachodnimi przywódcami, których prosi o wsparcie w trudnych dla jego kraju chwilach. Polityk niezwykle aktywny jest także w social mediach, które w tej wojnie odgrywają niezwykle istotną rolę. 

Reklama

Zełenski nie znalazł czasu dla dziennikarzy z Polski?

W Ukrainie są oczywiście także reporterzy z różnych krajów. Zełenski chce z ich pomocą walczyć m.in. z rosyjską propagandą.

Ostatnio prezydent Ukrainy ponownie spotkał się z wysłannikami zagranicznych mediów. Doszło jednak do dość nieprzyjemnego incydentu, o czym poinformował Jacek Łęski z TVP, który również jest w Kijowie. 

Dziennikarz nie kryje swojego oburzenia. Spotkanie odbyło się bowiem bez udziału polskich mediów...

"Kolejne spotkanie prezydenta Zełenskiego z dziennikarzami. Kolejny raz nie było miejsca i czasu dla dziennikarza z Polski" - poinformował Łęski. 

Francuska dziennikarka zadała prezydentowi kuriozalne pytanie

Reporter zwrócił też uwagę, że godzinny wywiad rozpoczął się od pytania średnio zorientowanej w temacie Francuzki, która zapytała Zełenskiego o... czytanie książek.

"Pierwsze pytanie od Francuzki - co tam u Was w życiu osobistym, czy ma Pan czas na książki" - pisze dziennikarz TVP. 

Brak zaproszeń nie dotyczył tylko dziennikarzy z TVP. Jego wersję potwierdził też Marcin Wyrwał, który również nie kryje oburzenia podejściem Ukraińców do mediów z Polski.

"Polacy nie zaproszeni, bo przecież i tak będą w Ukrainie. Słabe to" - podsumował gorzko dziennikarz.

Zobacz też:

Anna Głogowska jest nową miłością Roznerskiego? Tancerka nie wytrzymała

Lara Gessler gotuje dla uchodźców. Ukraińcy jedzą w jej lokalu za darmo

Joanna Opozda pokazała najnowsze zdjęcie synka! "Cała mama"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: ​Wołodymyr Zełenski | TVP

Reklama

Reklama

Reklama