Reklama
Reklama

Szokujące wieści z domu Sereny Williams! Gwiazda po zakończeniu kariery bardzo się zmieniła...

Serena Williams to jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek w historii, która pomimo 41 lat na karku wciąż jeszcze grała profesjonalnie pod koniec zeszłego sezonu. Od tego czasu w życiu gwiazdy wiele się jednak zmieniło. Młodsza z sióstr Williams mocno zaangażowała się w działalność Świadków Jehowy i nawet... wzięła chrzest!

Serena Williams: kariera

Serena Williams to postać-legenda światowego tenisa, do której gigantycznych sukcesów młode zawodniczki takie jak Iga Świątek od kilku lat starają się aspirować. W trakcie trwającej 27 lat kariery amerykańska zawodniczka odniosła 23 zwycięstwa w turniejach rangi Wielkiego Szlema. Wielokrotnie okupowała 1. miejsce w rankingu singlistek WTA, w tym przez 319 tygodni z rzędu, co jest rekordowym wynikiem.

Reklama

Williams miała w tym czasie kilka większych lub mniejszych przerw od grania, ale ostatecznie przeszła na sportową emeryturę dopiero we wrześniu 2022 roku. Podkreślała wówczas, ze chce skupić się na nowych wyzwaniach w życiu i traktuje odwieszenie butów do tenisa na kołku jako "ewolucję a nie emeryturę". Okazuje się, że jej obecna działalność ma wymiar duchowy.

Serena Williams zaangazowała się w działanie Świadków Jehowy

Serena i jej starsza siostra Venus Williams były za młodu wychowane na Świadków Jehowy, ale przez lata ich przywiązanie do tego związku religijnego (przez niektórych traktowanego jako sekta) wydawało się nieistniejące. Zmieniło się to dopiero w 2017 roku. Fani gwiazdy z niepokojem przyjęli rok później zirytowaną odpowiedź Sereny Williams na pytanie, jaki prezent dostanie na urodziny jej córka:

Chrzest Williams w... basienie: wideo

Do sieci trafiło w tym tygodniu nagranie ze spotkania Świadków Jehowy w West Palm Beach na Florydzie. Duże poruszenie wśród świadków zdarzenia wywołał widok Sereny Williams, która w trakcie nabożeństwa przyjęła chrzest. 

Decyzja o mocniejszym zaangażowaniu się Williams w działania zgromadzenia pokazuje, że gwiazda nie rzucała słów na wiatr, gdy w zeszłym roku deklarowała chęć oddania się sprawom duchowym, które jej zdaniem są najważniejszymi w życiu człowieka. Dziś wiele osób znających ją z zawodniczej kariery, mogłoby jej wręcz nie poznać. Jak przyjmujecie zachowanie Sereny Williams?

Zobacz też:

Serena i Venus Williams wystąpiły w rozbieranych sesjach zdjęciowych.

Meghan Markle udzieliła Serenie Williams wstrząsającego wywiadu. Jej syn mógł zginąć.

Skandal na Złotych Globach. Młoda gwiazda była pijana?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Serena Williams
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy