Reklama

Reklama

Reklama

Rasistowski komiks w Gazecie Polskiej! Jak mogli to opublikować!?

"Gazeta Polska" opublikowała na swoich łamach skandaliczny komiks o skrajnie rasistowskim wydźwięku. W czasach gdy walka z mową nienawiści jest jednym z głównych wyzwań stawianych przed prasą, niektórzy nadal pozwalają sobie na szerzenie tak niedopuszczalnych treści! I to w dodatku przy temacie wojny...

Gazeta Polska przekroczyła granicę przyzwoitości

Wybuch konfliktu zbrojnego pomiędzy Ukrainą i Rosją sprawił, że w mediach zaczęły ukazywać się rozmaite poradniki, dotyczącego tego, jak należy wypowiadać się na temat wojny. Specjaliści językowi nalegają, aby unikać sformułowania "na Ukrainie", ponieważ posiada ono wydźwięk "kresowego kolonializmu".

Niektórzy idą nawet o krok dalej i apelują, aby wprowadzić do swojego języka wyrażenia, które nie sprawią bólu uchodźcom z Ukrainy. W gazecie "Vogue" możemy wyczytać, że słowo "Ukrainiec" dla części osób stanowi językową niezręczność, ponieważ kojarzy się z nisko opłacanymi zawodami. W związku z tym, puryści językowi zalecają, aby zastąpić je słowami "pochodzący z Ukrainy", choć to akurat wydaje się o krok za daleko, bo sami Ukraińcy nie mają z tym problemu.

Reklama

Niestety okazuje się, że część społeczeństwa nie dość, że na złość nie stosuje "w Ukrainie", o co proszą sami uchodźcy, to jeszcze pozwala sobie na skandaliczne, rasistowskie zachowania. W najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej" ukazał się komiks, który w XXI wieku absolutnie nie powinien mieć racji bytu. To niewyobrażalne, że w obliczu dramatu, który rozgrywa się za naszą wschodnią granicą istnieją ludzie, którzy są gotowi z niego żartować w tak niedopuszczalny sposób!

Rasistowski komiks w Gazecie Polskiej!

Nie od dziś wiadomo, że historia mocno doświadczyła zarówno nas, jak i Ukraińców. Nasz naród ani przez chwilę nie wahał się zaoferować pomocy uciekającym przed wojnom uchodźcom.

Niestety niektóre środowiska (na szczęście nieliczne) wciąż kultywują podsycanie rasizmu. Najlepszym tego dowodem jest skandaliczny komiks, który ukazał się w najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej". Rycina przedstawia czarnoskórego mężczyznę w plemiennym stroju, który mówi, że "nie je ruskich". Na następnej grafice postać deklaruje "...solidarność z Ukrainą" po to, aby na ostatniej jednak zjeść Rosjan. Afroamerykanin usprawiedliwia swoją decyzję "Prima aprilis". 

Na pozór zwyczajny komiks, posiada cały szereg nieakceptowalnych przesłań. Przedstawianie osób czarnoskórych jako kanibali, którzy są zacofani, wyraźnie ich ośmiesza. Wyraz swojemu oburzeniu z powodu publikacji "Gazety Polskiej" dał m.in. Grzegorz Wysocki, który na Facebooku udostępnił zdjęcie wspomnianego komiksu. Czy wobec rysownika zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje?

Zobacz też:

Edyta Górniak zamiast Stinga! TVP na ostatnią chwilę ratuje braki kadrowe

Marianna Dufek obwinia śp. Kamila Durczoka? Syn zawalił przez niego rok na studiach!

Sok z brzozy. Eliksir zdrowia, za który... grozi mandat

Pożar w Starogardzie Gdańskim. Nie żyje troje dzieci

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: wojna w Ukrainie | Gazeta Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »