Reklama

Reklama

Reklama

Protesty po śmierci 30-latki z Pszczyny. Na marsz "Ani jednej więcej" przyszły Tusk, Rozenek, Przetakiewicz, Kayah i inni

Marsze pod hasłem "Ani jednej więcej" upamiętniające 30-letnią Izabelę z Pszczyny przeszły przez Polskę. Najwięcej osób zgromadziło się na proteście w Warszawie.

Kobieta trafiła do szpitala w Pszczynie w 22. tygodniu ciąży z powodu odejścia wód płodowych. Wcześniej stwierdzono, że płód ma wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego, gdyż - jak twierdzi rodzina - lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży.

Nie brak głosów, że kobieta padła ofiarą zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce wskutek orzeczenia TK z 22 października 2020.

Protesty po śmierci 30-latki z Pszczyny

Wiele znanych kobiet zdecydowało się na otwarty sprzeciw przeciwko polityce rządzących. Wzięły również udział w manifestacjach, które przeszły ulicami miast.

Reklama

Uczestnicy protestów domagali się złagodzenia prawa antyaborcyjnego prawa, które stało się surowsze po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r.

Głównym hasłem manifestacji było "Ani jednej więcej". Na transparentach niesionych przez demonstrantów znalazły się też m.in. "Jej serce też ciągle biło" oraz fotografie Izabeli.

W Warszawie zjawiła się m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska-Kula, Joanna Przetakiewicz, Małgorzata Rozenek, Kasia Tusk, Monika Olejnik, Małgorzata Szumowska, Kayah, Maffashion, Marianna Schreiber, Pola Lis z tatą Tomaszem Lisem.

Zobacz też:

Englert o "Dziewczynach z Dubaju"

Europejski kraj się rozpadnie? "Istnieje takie ryzyko"

Mandaryna w drapieżnej sesji

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl


pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »