Przejdź na stronę główną Interia.pl

Prokop kupuje w Tesco?

Macin Prokop (34 l.) nie lubi wydawać. A to rodzi konflikty w jego małżeństwie...

Od lat żyje z przypiętą mu przez Kubę Wojewódzkiego łatką skąpca. Jego przyjaciel Szymon Hołownia twierdzi, że to nieprawda, ale przyznaje, że Marcin Prokop wydaje pieniądze rozsądnie. Skąd u dobrze zarabiającego prezentera taki stosunek do finansów?

Reklama

Dwie izby na warszawskim Grochowie. Kuchnia i pokój. 40 metrów kwadratowych, na których musieli pomieścić się rodzice mamy Marcina Prokopa, jego rodzice oraz brat. Dziennikarz wspomina, że najwięcej zmartwienia przysparzał piec, którym ogrzewali mieszkanie.

"Nigdy nie wiedzieliśmy, czy wystarczy nam węgla" – opowiadał, dodając, że kanalizację założono im dopiero po jego narodzinach. Największy wpływ na jego charakter mieli rodzice jego ojca, u których spędzał czas po pobycie w przedszkolu.

"Dziadek przeszedł traumę obozów koncentracyjnych i nigdy sobie z tym nie poradził. Miał obsesję, że zaraz rozpocznie się kolejna wojna, a w zasadzie, że ta się jeszcze nie skończyła. W jego małym mieszkaniu jedna ściana od sufitu po podłogę była wyłożona rolkami papieru toaletowego, druga torebkami cukru. Na wszelki wypadek" – opowiada dziennikarz.

"Dlatego zarabianie pieniędzy było dla mnie przez wiele lat taką formą najadania się na zapas. Miałem poczucie, że moja dobra passa zawodowa może się w każdej chwili gwałtownie skończyć. Że zostanę zdemaskowany jak Dyzma na salonach" – dodaje jeden z najbardziej zapracowanych dziennikarzy.

Skromnie żyjąca rodzina Marcina była jednak kochająca. On chciałby zbudować taką samą. W tym roku ożenił się z Marią Prażuch, z którą jest w związku od ponad 7 lat. Między nim a wychowaną w zamożnej rodzinie żoną czasem dochodzi do spięć.

"Według mnie Zosia mogłaby nosić ubranka z Tesco, ale Marysia uważa, że tak być nie może. Czasem mam wrażenie, że moja córeczka jest lepiej ubrana ode mnie" – żartuje prezenter.

E. S.

nr 50/2011

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Prokop | pieniądze

Reklama

Reklama

Reklama