Reklama
Reklama

Po 15 latach zakończą śledztwo! Co stało się z Madeleine McCann?

Sprawa Madeleine McCann od lat pozostaje niewyjaśniona. To jedno z najbardziej medialnych i tajemniczych zaginięć w historii. Według zagranicznej prasy, trwające od 15 lat dochodzenie może zostać zamknięte, a główny podejrzany nie usłyszy zarzutów. To oznacza, że rodzina dziewczynki nigdy nie dowie się, co się z nią stało. Dzisiaj Madeleine miałaby już 19 lat.

Londyńska policja przekazała informację, że planuje w tym roku zamknąć śledztwo w sprawie zniknięcia Madeleine McCann. Przypomnijmy, że dziewczynka zaginęła w wieku czterech lat, podczas wakacji z rodziną w Praia da Luz w Portugalii. 3 maja 2007 roku jej rodzice udali się ze znajomymi do restauracji, a śpiącą córkę zostawili w hotelowym pokoju. Kiedy wrócili, już jej nie było... Do dzisiaj nie wiemy, co się wtedy wydarzyło.

Według śledczych, ponownie otwarcie sprawy może nastąpić jedynie w przypadku, gdy pojawią się nowe informacje. Na chwilę obecną wiemy, że nie ma wystarczających dowodów, które mogą być użyte w akcie oskarżenia głównego podejrzanego, Christiana B. Niemieccy funkcjonariusze są przekonani, że mężczyzna był zamieszany w zaginięcie dziewczynki. Wcześniej był skazany za pedofilię i gwałt. Jednak nie ma na chwilę obecną podstaw, by postawić go przed sądem.

Reklama

Zaginięcie Madeleine McCann

Cztery lata po zaginięciu Madeleine McCann do sprawy została włączona Jednostka Specjalna ds. Przestępczości należąca do Metropolitalnej Służby Policyjnej. Ich głównym zadaniem było dokładne sprawdzenie okoliczności, w których zniknęła. 31 marca kończy się finasowanie śledztwa w tej sprawie. Złożono jednak wniosek o przedłużenie go do końca września. Do tej pory działania policji pochłonęły aż 13 mln funtów. 

Podejrzany został zidentyfikowany dopiero w 2020 roku. Policja miała mieć dowody bezpośrednio wskazujące na mężczyznę. Jednak do dzisiaj nie postawiono mu żadnych zarzutów. 45-letni przestępca odsiaduje aktualnie wyrok w więzieniu w Niemczech. Został skazany na 7 lat za zgwałcenie 72-latki. 

***

Zobacz także:

Jędruszczak apeluje do Madeńskiej o zwrot pożyczki. Tancerka odpowiada: "On kłamie"

Krzysztof Jackowski zobaczył, co wydarzy się w kwietniu. Jasnowidz ostrzega Polaków

Mila Kunis i Ashton Kutcher odbyli rozmowę z Zełenskim. Co usłyszeli?

Pomagamy Ukrainie. Ty też możesz

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Madeleine McCann
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy