Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Olaf Lubaszenko pokonuje swoje demony

Problemy zdrowotne, depresja, nadwaga… Najgorsze już za nim

Dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Olaf Lubaszenko (47 l.) był też jednym z prowadzących uroczystą galę odsłonięcia pamiątkowych płyt z odciskami dłoni artystów. Choć pogoda akurat tego dnia nie dopisała, aktor był w bardzo dobrym humorze. Cały czas uśmiechał się, żartował. Widać było, że jest w świetnej formie.

Reklama

On sam odcisnął swoją dłoń na festiwalu w Międzyzdrojach 18 lat temu. Był wówczas u szczytu sławy po takich filmach, jak "Psy", "Kroll" czy "Demony wojny według Goi" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Sam też już miał za sobą udany reżyserski debiut komedią "Sztos". Później zagrał jeszcze w wielu produkcjach i wyreżyserował kilka filmowych hitów, lecz potem jakby stracił zapał do pracy.

Na kilka lat prawie zniknął z show-biznesu. Gdy trzy lata temu po dłuższej przerwie znów pokazał się publicznie (było to również na festiwalu w Międzyzdrojach), wzbudził niemałą sensację. A to za sprawą sporej nadwagi. Początkowo aktor nie chciał rozmawiać o tym, co się wydarzyło: - Moje problemy z wagą mają przyczynę o skomplikowanej diagnostyce i długotrwałym leczeniu - wyznał w końcu, ale to też nie było całą prawdą.

Dopiero pół roku później Olaf zdecydował się opowiedzieć o tym, że problemy zdrowotne, które spowodowały nadwagę, wpędziły go w depresję i to właśnie walka z nią najbardziej dała mu się we znaki.

Na szczęście w najtrudniejszych chwilach była przy nim jego wieloletnia partnerka Hanna Wawrowska. Ona jako jedyna szukała dla Olafa pomocy, gdy rady przyjaciół ograniczały się do mówienia mu, by wziął się w garść. - Wolę nie myśleć o tym, co by było, gdyby nie Hania - wyznał. Leczenie przyniosło rezultaty. Aktor zrzucił już 50 kilogramów. Wydaje się też, że znacznie częściej się uśmiecha.

Również zawodowo być może uśmiechnie się do niego szczęście, gdyż jest jednym z kandydatów do objęcia posady dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi.

Dowiedz się więcej na temat: Olaf Lubaszenko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje